Wpis z mikrobloga

  • 3
@fervi troszkę jesteś nie poważny jeżeli myślisz że osoby które kopią na poważnie nie optymalizują kart pod kątem niskiego poboru mocy XD
  • Odpowiedz
@bibr: Optymalizują w kwestii osiągnięcia możliwie największej wydajności konkretnych części karty graficznej. Ostatecznie wpis sobie na jutubie i zobacz jak wyglądają te karty - 3 miesiące i śmietnik.
  • Odpowiedz
  • 12
@fervi xd ?
Szukają najlepszego stosunku hash/W. Więc na dzień dobry karty lecą na 70% power limit. Dzięki temu temperatura uderza w niskie 60 stopni.
Tak, pamięci często są kręcone. Zwłaszcza na tych nowych kartach słyszałem że potrafią się grzać.

Srogo przesadzasz że karta po 3 miesiącach jest do wywalenia
  • Odpowiedz
@bibr: Oczywiście. Tylko możesz obejrzeć np. Foresta na TT, który (zawodowo?) naprawia karty, nawet te z koparek. Te karty tak ciężko pracują, że zmieniają kolor laminatu i na pierwszy rzut oka widać która z koparki, która nie.

Oczywiście trzeba pamiętać, że na trwałość wiele rzeczy się przekłada i nawet mało używana karta może paść.
  • Odpowiedz
  • 5
@fervi
Karty tak ciężko pracujo że kolor się zmienia
Z pełnym szacunkiem

XDDDD

Karcie graficznej będzie lepiej na rigu u ogarniętego minera niż w kompie gracza.
Miner da je w wentylowanym pomieszczeniu, z dodatkowym wentylatorem na wyciąganie powietrza.
Gracz wsadzi do obudowy za 150 zł z 2 fabrycznymi wentylatorami na cały system.

To co opowiadasz to jest zmiana przez temperaturę, a nie przez ciężką pracę. Nie chcę nawet wchodzić w temat kruszenia
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi po drugie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Źle się wyraziłem. Wystarczy pomieszczenie w którym jest trochę przewiewu. Chyba że sugerujesz że minerzy to brudaski które nawet nie otwierają okna w pokoju
  • Odpowiedz
@bibr: Albo trzymają w piwnicach. Faktycznie są profesjonalne farmy z chłodzeniem wszelakim (nawet w cieczy m3 o wartości nerki), ale przeciętny typ nie będzie dbał specjalnie o sprzęt, byleby chodził i na allegro.

Szczególnie to widać było w 2018, gdy ludzie kupowali te karty, które szybko padały.

Jakbym ja miał kupować używaną grafikę z koparki (może nawet w ogóle) to ta przebitka cenowa musiałaby być potężna. Ja kupując nawet używany sprzęt
  • Odpowiedz
  • 0
@fervi to szkoda że moja pokoparkowa jeszcze działa w takim razie, bo potwierdziła by twoją regułkę ( ͡~ ͜ʖ ͡°)

#!$%@? z tym że luty są luty pod rdzeniem i kościami pamięci są popękane od zmian temperatury. Byle nie kopała złych krypto walut.

Ale rozumiem. Każdy patrzy na co innego przy zakupie karty. Jakbyś chciał spojrzeć tylko na cenę to zapraszam na tag #gpuacl ( ͡
  • Odpowiedz