Wpis z mikrobloga

@vilas: sam powiedziałeś, że podwyżka płacy minimalnej nie dotknie tych, którzy już teraz płacą więcej, więc nie spowoduje, że Ty zaczniesz zarabiać o tyle samo więcej
  • Odpowiedz
@2mack: eksport daje obcym korporacjom a nie nam
mylisz PKB z NPN czy jak to się nazywa - narodowy produkt netto ?
no to co zostaje w kraju i podatki

bo co nam z tego że "koncern XYZ" wytwarza u nas tanio produkty i nie płaci z podatku , wykazuje straty bo franczyza zabiera miliard,
formalnie my
  • Odpowiedz
sam powiedziałeś, że podwyżka płacy minimalnej nie dotknie tych, którzy już teraz płacą więcej, więc nie spowoduje, że Ty zaczniesz zarabiać o tyle samo więcej


@2mack: ale okolica mojej dziewczyny już tak
u niej na wsi minimalną mają, a typ co zatrudnia ma kolekcję Audi (tych S8, S7, Q5)

ja zyskam jeżeli "nowy ład" da kwotę wolną
  • Odpowiedz
@vilas: popłynęliśmy w kierunku, w którym nie chcę się rozwodzić. Podwyżka płacy minimalnej nie wpłynie na te zagraniczne korporacje, a właśnie na naszych lokalnych januszy, którzy u nas zostawiają podatki i zyski
  • Odpowiedz
@2mack: a korpo nie płacą minimalnych ?
amazon nie płaci minimalnej ?
ikea z tego co na necie piszą to 3300 brutto, podobnie markety kaufland, carefour lidl, auchan etc

te wszystkie markety płacą na poziomie minimalna +500
zmiana minimalnej np. na 4000 już dotknie markety , amazony , ikea
  • Odpowiedz
@Ignacy_Loyola: ta, podatek dochodowy w UK dla nisko zarabiających wynosi praktycznie 0 bo kwota wolna od podatku to ok. 70tys złotych rocznie, a ponadto jest 20% czyli trochę więcej co podstawowa stawka w Polsce.

Zarabiając w UK 1400 funtów miesięcznie czyli ok. minimalnej, co jest i tak więcej niż większość w gównorobotach, zapłacę podatku 860 funtów.
Zarabiając w Polsce 3000zł miesięcznie czyli ok. minimalnej co jest i tak mniej niż
  • Odpowiedz
sięgają nawet 50%


@Ignacy_Loyola: Ja place 50% i nie narzekam. Zostaje mi sporo wiecej niz potrzebuje do zycia, kozystam ze znakomitej infrastruktury, slozba zdrowia jedna z lepszych na swiecie, dzieciaki w szkole za free, zadnych ksiazek, kredek czy innych cyrkli nie musze kupowac bo wszystko zapewnia szkola. Na ulicach jest czysto i bezpiecznie. Namiastke pincetplusa ktora otrzymuje na dzieci odkladam dzieciakom zeby mialy na start. Do PL nie wroce chocby
  • Odpowiedz