Wpis z mikrobloga

@vilas: co to za bełkot? Skoro firmy w PL mają dużo niższe marże niż firmy w krajach wysokorozwiniętych, a 10 lat temu to już w ogóle przez co nie stać ich na zaawansowane technologie, przez co maja małe marże bo robią rzeczy na bardziej konkurencyjnym rynku, a małe marże to małe zyski i duży udział inwestycji, przez co budżet na pensje jest mniejszy, już nie mówiąc o zysku przedsiębiorcy, który jest
  • Odpowiedz
@tochybaananas: marże małe?
mój znajomy robi w sklepie z elektroniką, w PL marża to 20% na zachodzie np. 5%

na zachodzie pensje 3-4x większe a ceny w markecie te same (płyn do prania, płyn do płukania, ciastka, etc)
  • Odpowiedz
@vilas: jakiej spółki zoo? Bo sp zoo to ja i Ty możemy sobie jutro założyć i zostać ich prezesami, tylko nic z tego nie wynika, forma prawna przedsiębiorstwa nie warunkuje jego parametrów finansowych- choć jest z nimi mocno skorelowana(opłacalność konkretnych rozwiązań w danej formie prawnej)-a warunkują je działania, kapitał, praca, sprzedaż i dobre zarządzanie, tak samo to, że firma produkuje sery i wino na export nie świadczy to wynikach finansowych. To,
  • Odpowiedz
@tochybaananas: ludzie widzą auto warte 600 tysi i słyszą, że on nie ma kasy , mówi to pracownikowi który nie ma na kurtkę, mówi też, że nie chce płacić na ZUS i babcia pracownika ma zdechnąć bo urodziła się w 1948 i PRL ją wykorzystał i okradł, mówi , że nie chce płacić na armię i obronność narodowcowi wkurzonemu etc.

te 5k leasingu w spółce 10 osobowej można dać po 500
  • Odpowiedz
@vilas: 1. nikt tak nie mówi, a jak mówi to daj dowód bo w to nie wierzę
2.po co? dawać komuś po 10zł to nie ma sensu, każdy niech robi ze swoją kasą na co ma ochotę, poza tym kto ma 500 pracowników? xD I co wtedy z tysiącami pracowników firm produkujących te samochody, dlaczego chcesz im zabrać pracę, żeby jakieś randomy dostały na 2 piwa?
3.Jest wręcz przeciwnie, teraz małolaci
  • Odpowiedz
@tochybaananas: uzupełnienie
na postrzeganie problemu ma również wpływ stosunek do ludzi , nie tylko liczby,
prosty przykład, raczej parę:
firemka mała, znajomy pracuje, szef skąpi na BHP bo cytuję - musi mieć na leasing Porshe Cayene
kolejny przykład rozmowa z przedsiębiorcą - narzekam na niskie zarobki, słyszę bym zrezygnował z hobby i przestał chodzić na strzelnicę, bo za dużo chcę od życia (skoro chcę by było mnie stać na wyjście na
  • Odpowiedz
@tochybaananas: nie 500 pracowników ale PO 500 - tak napisałem
po pięćset - 5 tysi rozłożyć na 10 ludzi po 500

1. nikt tak nie mówi, a jak mówi to daj dowód bo w to nie wierzę

ojejku, fanów mentzena i korwina na wykopie poczytaj , poczytaj wątki o emeryturach , podatku katastralnym , ZUS, mam linki wyszukać?
dyskusja o podatku katastralnym - mówili by babcie zdechły i sprzedały mieszkania, skoro
  • Odpowiedz