Wpis z mikrobloga

Hej, posiada ktoś Sony XH90? Jak się ma sprawa z tym VRR i 4k120hz? Szukam 65 calowego TV pod ps5 i myślę o tym Sony lub LG NanoCell 867NA. Poleca ktoś, któryś z tych telewizorów? Może jakieś alternatywy? OLED 65 poza moim budżetem, a 55 jednak ciut za mały :/

#ps5 #telewizory #xboxseriesx
  • 34
@rafalsky023: VRR wygląda tak, że go nie ma i ma być w aktualizacji. 4k@120 jest tak naprawdę niższą rozdzielczością z wyostrzeniem. Wygląda to na jakiś problem z Mediatekiem którego prawdopodobnie używają wszyscy poza LG i Samsungiem (oni sobie sami procki projektują), bo np. Panasonic już zapowiada, że na premiere w jego nowych telewizorach 4k@120 będzie 2x mniej pikseli w pionie, ale obiecują, że aktualizacja w przyszłości to zmieni.

Oprócz Sony i
@MisPluszowyZWadaWymowy: do gier chyba nadal najlepszy LG (zwłaszcza te z panelem EVO). Kupując tv z dwoma wyjściami hdmi 2.1 musiałbym dorzucić do tego amplituner z takowymi, (a nie wiem czy w końcu je ogarnęli, bo były jakieś cyrki z chipem Panasonica w nich (też beka)), albo olac eARC - nie do pomyślenia dla mnie.
@rowerek404: właśnie ja się nie zgadzam że do gier LG taki fajny, chyba że liczy się tylko responsywność. Słabą jakość gradientów akurat widać bardziej w grach niż w filmach i pomiędzy LG a Sonym potrafi być przepaść. Nie wiem jak Sony to robi, różnica jest szczególnie widoczna na planszach testowych więc to nie może być tylko kwestia procka.
@rafalsky023: tak się ma że będę reklamować ten TV. Mirek @rsnbl też go reklamował, a ma lepsze zaplecze ode mnie więc sam się może wypowiedzieć że ten TV się Sony wyjątkowo nie udał mimo całej otoczki marketingowej
@MisPluszowyZWadaWymowy: @rowerek404:

No właśnie boję się trochę tego mediateka bo od nowości są problemy z 4k120, a skończy się na tym, że za 2 lata będzie mulił strasznie. Szkoda, że tak niewiele alternatyw w tym przedziale cenowym :/

W każdym razie dzięki wszyscy. Napaliłem się na soniacza ale chyba zrezygnuję :/ teraz to zastanawiam siè nad zejściem do 55 cali i oledem LG CX
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sony ma w dupie oprogramowanie w tych TV generalnie, np w pewnym momencie VRR po prostu zniknęło ze specyfikacji ( ͡° ͜ʖ ͡°) Na pewno mogę polecić LG CX, da się go czasem złapać za 4300zl - sztos telewizor, do filmów i grania sprawia niesamowitą frajdę
@rsnbl: A jak jest z tym paleniem pixeli? Jakbym chcial np pol dnia miec wlaczonego spotify? Duże jest ryzyko na wypalenie? Słyszałem, że ten lg ma jakies rozwiazania software’owe, ale jestem ciekaw jak to dziala w praktyce
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@rafalsky023: Po pierwsze, hz != fps, z VRR 60fps na 120hz będzie wyglądać lepiej. Po drugie jeśli chodzi o Spotify.. cóż, wyłączasz ekran i tyle xd Zresztą do aplikacji, LG włącza wygaszacz po bezczynności, nie wiem kiedy to robi przy tej apce. Słaby przykład w sumie, bo nie widzę sensu tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ogólnie ma tam jakieś rozwiązania jak przesuwanie pixeli i wykrywanie loga. Nie