Wpis z mikrobloga

Pytam ludzi, którzy to przepracowali. Jak porzuciliście prokrastynację? Składam się z miliona pomysłów, dotyczących mojego rozwoju, moich zainteresowań i gdybym zaczęła realizować chociaż 1/10 tego co siedzi mi w głowie, mam wrażenie, że byłabym szczęśliwym człowiekiem. Ale nie potrafię, wiecznie wpadam w stan, że: "muszę zacząć od nowa", "jak tylko będę miała a zacznę robić b", nie potrafię być konsekwetna, zdyscyplinowana ani cierpliwa. Perfekcjonizm nie pomaga przy popełnianiu błędów i w końcu przychodzi moment w którym się poddaję. Poddawałam się już tyle razy, że nie wierzę już w to, że jestem w stanie doprowadzić którykolwiek z moich pomysłów do realizacji. Dlatego chciałam zapytać, jak wam się udaje? Czy bylibyście w stanie udzielić wskazówek jak pracować nad własną dyscypliną? #samorowoj #psychologia #rozwojosobisty #ksiazki
Dzięki
  • 43
@iighlaq_alhabl: cukier mam ok :) zapalenie idiopatyczne, jak pisalam, zero alko/narko/wad genetycznych/mukowiscydowzy/autoimmunologicznych chorob/problemow z tarczyca. Choruje od wielu, wielu lat, wiec serio przetestiwalam na sobie przerozne kombinacje jedzeniowo/zyciowe. Cukrzyca w mojej chorobie jest i tak kwestia czasu.
Zgodze sie tez z Toba, ze niektorzy dietetycy sa wyrwani z innej rzeczywistosci, jest masa osob po kursach, ktorzy bawia sie w ukladanie diet nie majac pojecia o zdrowiu. Ba, nawet w szpitalu czasem
@Antycjuszka: oprzyj dietę na wszystkim co ma witaminę c, e i antyoksydanty - niech to będzie Twoje 70% tego co jesz. Ważne też by BMI było w normie, byś ogólnie jadła mało.

Jeżeli chodzi o cukier to norma 100 dotyczy ludzi zdrowych, a Ty jesteś chora przewlekle, więc możesz obniżyć do 90 - aczkolwiek nie wiem ile masz teraz.
@rowerowa_panienka: ja powoli dochodze do przekonania ze po prostu trzeba sie urodzic typem czlowieka ktoremu "sie chce" xD ewentualnie dobre geny + dobre wychowanie i tak sie czlowiek ksztaltuje, te wszystkie jakies kalendarzyki notatniki i diety to gowno dadza, bo po prostu trzeba byc typem czlowieka ktoremu sie cos chce xD