Wpis z mikrobloga

Nie mogę się nadziwić z jaką łatwością przychodzi ludziom ocenianie innych, jakim brakiem empatii można się wykazywać i z jaką wielką pogardą można się o kimś wypowiadać, tylko dlatego, że dokonał innego wyboru.
Pod wpisem z prośbą o pomoc, bo możliwe że ktoś przedawkował, najwięcej plusów zgarniają komentarze wyrażające pogardę, głoszące że w takiej sytuacji nie należy pomagać, twierdzące że osoby zażywające są gorsze, a ich życie ma mniejszą wartość, selekcja naturalna, itp.
Uzależnienie jest piekłem, z którego zdaje sobie sprawę każdy narkoman i takie #!$%@? komuś nic nie wnosi, a ośmieliłbym się twierdzić, że może jedynie wpłynąć negatywnie. Ostarcyzm prowadzi do izolowania się i braku poczucia zrozumienia, co może zniechęcać do podejmowania próby leczenia nałogu, a w sytuacji zagrożenia życia strach przed byciem ocenianym może przyczynić się do czyjejś śmierci.
A niekoniecznie mowa była o nałogowym zażywaniu, być może jednorazowy błąd, chęć spróbowania czegoś nowego, ale w oczach społeczeństwa jeden raz czyni najgorszym ćpunem, na szeroką skalę jedynie straszy się skutkami zażywania, ale informacji o bezpieczeństwie, dawkowaniu, interakcjach należy szukać głębiej.
Nie wiadomo co ten człowiek w danym momencie czuł, w jakim momencie życia się znalazł, co go do tego skłoniło, ale nikomu z Was nie wyrządził krzywdy swoim wyborem, więc nie wiem skąd od razu potrzeba oceniania, ale żeby się trochę zastanowić, spróbować na to spojrzeć nieco szerzej Was przerasta.
Zdajcie sobie też sprawę, że zażywanie nie jest równoznaczne z dnem totalnym i osoba preferująca tego typu rozrywki tak samo #!$%@? do roboty, odpala od tego podatki, składki, w tym zdrowotną i pomoc w przypadku zagrożenia życia należy się choćby z tego tytułu, że już sobie za nią zapłacili.
Mam nadzieję że jeśli ktoś z Was znajdzie się w sytuacji zagrożenia życia, to nikt nie będzie miał wątpliwości że Wasze życie jest wystarczająco warte ratowania i otrzymacie potrzebną pomoc.
Ale wysryw xD
#narkotykizawszespoko #narkotykiniezawszespoko #gownowpis #przemyslenia
  • 9
@Szmatuch: No i bardzo dobrze, że piszą, bo każdy ma prawo do wyrażenia swojej opinii, i nie bulwersuj się z tego powodu, bo robisz z siebie w tym momencie łajzę żebrającą o akceptację i udawane współczucie. Trochę szacunku proszę, trzeba się pogodzić z tym, że jesteśmy w internecie i każdy ma prawo wyrazić swoją opinię na temat określonej grupy społecznej, a opinia ta nie musi być wcale pochlebna. Udzielając się w
@Hissis: Nie odmawiam nikomu prawa do wyrażenia opinii, ale wyrażając ją warto jakkolwiek ją uzasadnić, pozwolić innym zrozumieć swój pogląd, a nie rzucać wyzwiskami xD A o szacunek to ja proszę w swoim bulwersie (również będącym wyrażeniem opinii) nie okazując nikomu jego braku xd No i o akceptację i współczucie jak sobie już dopowiedziałeś XDDDDD
@Szmatuch: No ja rozumiem w pełni, ale to jest internet, i tutaj po prostu cudów typu uzasadnienie opinii, czy wyrażenie merytorycznej krytyki po prostu wyegzekwować nie można. Trzeba się z tym pogodzić, i to zaakceptować bo innego wyjścia nie ma.
@Szmatuch: bo zawsze te pozorowane na panów życia #!$%@? najwięcej szczekają, jak ktoś nie ma problemów to łatwo jest się wypowiadać i oceniać ludzi po nałogach, zachowaniu, nasrałabym do ryja takim #!$%@? które nie mają żadnych argumentów, a śmieją się z uzależnionych ludzi (tak ja też) którzy piszą na takim wykopie szukając choćby rozmowy z kimkolwiek żeby się lepiej poczuć...