Wpis z mikrobloga

Mój tato, lat 74, nadal czeka na szczepionkę (w związku z wiekiem i przebytymi chorobami, lekarz zadecydował,że musi być Pfizer), a to ście**wo holownia wykorzystuje luke w systemie i się jeszcze tym chwali!
Co za szuja!!!
Jak ktoś może popierać jeszcze @PL_2050 !?!?!?
Mentalny jandyzm!

PS. Piszę to po raz drugi, bo uzdolniona @moderacja poprzedni wpis mi skasowała po 8 mi ustach, bez podawania przyczyny...

#polityka #polska #holownia #moderacja #bekazpodludzi
Pobierz m.....a - Mój tato, lat 74, nadal czeka na szczepionkę (w związku z wiekiem i przebyt...
źródło: comment_1617544848fyYIRfeyerp5YSks1HeZoX.jpg
  • 97
kieruje mój gniew na Janusza, który wykorzystuje luke w systemie, a umoralnia wszystkich wokoło.


@marcus1a: To nie jest luka w systemie. Źle na to patrzysz. Możliwość. Nie luka. Dlaczego wpierw mamy zaszczepić starych ludzi, jeśli to nie oni pracują w gospodarce? Wpierw trzeba zaszczepić tych, którzy utrzymują resztę.
@mroznykasztan pamiętasz pewnego sędziego ze stacji benzynowej?
On też miał możliwość (nie lukę) i zwinął pieniądze.
Rozumiesz już, gdzie jest problem??
Do tego wszystkiego od polityków (szczególnie takich moralizatorskich jak Hołownia) wymaga się więcej (podobnie jak od sędziów, policjantów, księży, etc.).
Oni mają zachować kręgosłup moralny - jasne że mogą taka lukę/możliwość wypominać rządzącym (a nawet powinni! Po to są w opozycji!), mogą po nich jeździć, ale nie mogą wykorzystać tej możliwości
@adibor to poprzednie rządy mnie wyrzuciły za granicę (szkoda, że tamci politycy swoich dzieci tak nie wysłali - one teraz tylko potrafią straszyć po każdych wyborach, że wyjadą, ale jakoś żadne nie spełnia swoich pogróżek, ciekawe czemu...)
Było ciężko na początku, ale tu już ułożyłem sobie życie, zrobiłem karierę...
Zainwestowałem 16 lat mojego życia w inny kraj (wolałbym w Polskę - ale niestety, inny mieliśmy wtedy klimat, żeby zacytować pewna "klasyczkę").
Natomiast
@marcus1a: Nie zgodzę się z Tobą.
Porównujesz możliwość zaszczepienia się osób w wieku produkcyjnym do kradzieży. To nieuzasadnione porównanie. To raz.
Dwa - dlaczego wg Ciebie emeryci, którzy są na naszym utrzymaniu mają mieć pierwszeństwo w szczepieniach przed osobami w sile wieku, którzy pracują i napędzają gospodarkę? Przecież gdy ci ludzie będą mogli pracować bez obaw o swoje zdrowie to prędzej odblokujemy całą gospodarkę, co powinno być teraz naszym głównym celem.
@mroznykasztan po pierwsze to mój tato uczciwie pracował całe życie i nie utrzymuje się z twoich podatków. Wszystko wypracował sobie sam. Ma dwa domy na które zarobił swoimi rękami, spore oszczędności i na pewno twojej pomocy nie potrzebuje.
Pragmatyzm zamiast moralności - tak każdy system zbrodniczy działał (czyli poparlbys akcje T4 hitlerowców, w której zabito osoby niepełnosprawne psychiczne, bo przecież to niepragmatyczne darmozjady)
Emeryci płacili podatki i ubezpieczenie zdrowotne, według danych medycznych
Wszystko wypracował sobie sam. Ma dwa domy na które zarobił swoimi rękami, spore oszczędności i na pewno twojej pomocy nie potrzebuje.


@marcus1a: Gratuluje, takich ludzi Nam w Polsce trzeba. Jednakże - emeryturę otrzymuje z moich podatków. Temu nie zaprzeczysz, doskonale wiesz, jak działa u Nas system emerytalny. Ten temat mamy wyjaśniony.

Pragmatyzm zamiast moralności - tak każdy system zbrodniczy działał (czyli poparlbys akcje T4 hitlerowców, w której zabito osoby niepełnosprawne psychiczne,
@marcus1a: mam nadzieję, że jak będziesz chory to nie pójdziesz do szpitala czy specjalisty, bo przez to ktoś starszy i bardziej potrzebujący będzie dłużej czekać na swoją kolej - to jest właściwa analogia, a nie kradzież
@2mack absolutnie nie - Hołownia nie był/jest chory!
Właściwa analogia jest banknot zostawiony na stacji benzynowej, który pewien sędzia wkłada do swojego portfela.
Albo sąsiad, który zapomniał zamknąć mieszkanie, więc Szymonek wchodzi i bierze, co mu się akurat przyda - w końcu to problem sąsiada,że zostawił lukę w systemie.
@2mack jak pani w kasie się pomyli i wyda o 100 złotych więcej, to masz wziąć i pójść sobie, bo to ona ma like w systemie i jej problem??
Człowieku, jaki ty masz kręgosłup moralny??
KAZDY kto taki numer odwala, niezależnie od kolorów partyjnych, jest hiena i tyle!
PS. Pogrzeb w moich wpisach,a znajdziesz taki, w którym byłem za tym, żeby jednego ze starostów z PiS, który zaszczepił się poza kolejką, wywalić
@marcus1a: zabawny jesteś. Odpowiednikiem tej sytuacji jest świadome danie mu 100 zł (nie przez pomyłkę) i zniszczenie tych 100 zł, czyli zmarnowanie szczepionki. Naprawdę nie wiem jak można tego nie rozumieć.