Wpis z mikrobloga

Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 438 542 osób w całej Polsce. A co by było gdyby koronawirus zarażała wszystkich mieszkańców zaczynając od południowo wschodniego krańca Polski? Zająłby mniej więcej tyle ile jest ma mapie

Zmieniłem trochę system zapisywania zaszczepionych: na jasno zielono są osoby które wzięły tylko pierwszą dawkę, na ciemno zielono osoby po dwóch dawkach.
W tym tygodniu zaszczepiono 807 624 osób, w poprzednim 831 644

W nowej odsłonie mapki uwzględniłem badania naukowców z UW, którzy szacują że zarażonych jest 9 razy więcej niż wyłapywanych na testach źródło Ostatnio podobno ta liczba jest mniejsza niż razy 9, planuje w przyszłym tygodniu wprowadzić zmianę liczenia rozwoju pomarańczowej strefy. Na czerwono są potwierdzone przypadki, na pomarańczowo szacowane pod odjęciu zarażonych-zaszczepionych.

W ostatnim tygodniu zaraziło się według oficjalnych statystyk 187 551 ludzi. W poprzednim tygodniu zaraziło się 192 441
Dane o liczebności terenów biorę z Wikipedii.

#koronawirus #mapy #polska
#koronawirusodbieszczad pod tym tagiem będę wrzucał kolejne mapy jak Koronawirus będzie "zajmował" kolejne powiaty
Cierniostwor - Koronawirusem zaraziło się już oficjalnie 2 438 542 osób w całej Pols...

źródło: comment_1617544289uuseOGe4jJHauPZTilmwUA.jpg

Pobierz
  • 34
@Cierniostwor: w przypadku kontaktu a najbardziej prawdopodobny będzie między pomarańczowymi a jasnozielonym. Można zamalowywać różnice pomiędzy potencjalnymi a częściowo zaszczepionymi. W zależności od różnicy na korzyść tych „przegranych”. Jednocześnie wiem, ze wypaczy to obraz mapy.
Patrząc inaczej kluczowe jest wygranie z tym #!$%@?. Jednak słuchając rządzących to już nie jestem taki pewien. Było szczepimy się to się to skończy a teraz słyszę szczepimy się to kolejna fala będzie mniejsza. Czyli przez