Wpis z mikrobloga

@puotek: napisano już tu wszystko ja tylko dodam, że jeśli wynajmujący żąda od ciebie zapłaty tej kwoty rozliczenia za ogrzewanie, to ty masz prawo poprosić o wcześniejsze rozliczenia za ogrzewanie i wodę, z których mogło wynikać, że był zwrot a nie dopłata. Założę się, że o takim zwrocie pan wynajmujący już cię nie poinformował i nie oddał ci kasy.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@alex-fortune pisałem już wyżej że mimo, że nie ma nic na umowie to zapłacę, jeśli wykaże ile tego wyszło, nie jestem takim cwaniaczkiem

po prostu nie ma opcji żebyśmy zużyli tyle ciepła
  • Odpowiedz
@puotek: wynika z tego, że płacisz za media 600 zł na miesiąc. Media czyli woda ciepła, zimna i ogrzewanie centralne. Rocznie 600x12=7200 zł. Pan wynajmujący ma ci teraz obowiązek pokazać powiadomienia o opłacie czynszowej ze spółdzielni/administracji za cały 2020 rok, z którego zsumujesz sobie miesięczne opłaty np.: woda zimna zaliczka 30zł, woda ciepła zaliczka 50zł, ogrzewanie zaliczka 400 zł. Sumujesz miesięczne zaliczki, mnożysz razy 12 i dodajesz do tego to rozliczenie
  • Odpowiedz
@dr3vil czyli chcesz mi powiedzieć że 2600 Zeta za palenie węglem przez 6 miesięcy w celu ogrzania 50 metrów kwadratowych to wcale nie jest podejrzana cena? XD


@puotek:
O kurde, to ja za gaz za dom 150m płacę niewiele więcej i to razem z podgrzaniem wody :)
  • Odpowiedz