Wpis z mikrobloga

Mirki, #!$%@?, pijcie ze mną kompot, wchodzę właśnie w nową epokę gamingu!

Po niezliczonych latach #!$%@?, irytacji, zazdrości i zrezygnowania faktem, że nie mogę cieszyć się full grafiką w grach, zakupiłem tego oto bysiora.

RTX3080 130W, Ryzen 9 5900, 32 GB RAM, 2560x1440, 165Hz, 2TB SSD

Od razu wpuściłem go do Red Dead Redemption 2. Na wymaksowanym absolutnie każdym suwaku (oprócz tych dwóch MSAA), w wyskalowanym 4k (4k - ja #!$%@?ę!) mam 30-40 klatek, a gra wygląda OSZAŁAMIAJĄCO! Drzewa, góry, LOD, tekstury, spamuję jak #!$%@? co chwilę trybem fotograficznym xD Niemożliwe, mówię. Szybka obczajka w necie gdzie to słynne Saint Denis i jazda tą płotką. Przeczekałem do nocy i zacząłem galopować, strzelać, kraść bryczki itd. - poniżej 30 FPS nie spadło.
Co prawda w 1440p bez MSAA było 60+, na MSAA x2 50-60 klatek, ale to 4k wygląda tak genialnie, że zostaję przy tych 30-stu.

Po 2h klawa dziwnie zimna, wyłączam reddeda, patrzę na czujkę a tam peak na 71 stopniach na GPU i 60 na CPU xDDDDDDDDDDD Jest głośny, owszem, ale jakiś throttling? Japa tam xD

Minusy to klikająca klawiatura, choć powoli się przyzwyczajam. Brak kamery - mi niepotrzebna. No i pod obciążeniem chodzi jak odrzutowiec, granie tylko w słuchawkach wchodzi w grę. Nigdy nie gram na głośniku, ale warto wspomnieć. A głośniki swoją drogą bardzo fajne. Dolby atmos robi robotę.

Następny test będzie w Cyberku w 1440p na psycho ray tracingu, ale na razie nie chce mi się płacić 160 ziko za zepsutą grę. Dawajcie mi szybciej tego Wiedźmina 3 RTX ( ͡ ͜ʖ ͡)

Trochę pewnie przepłaciłem, ale #!$%@? tam, jaram się jak #!$%@?! Wrzucam kilka do skrinów niżej, używam tam jednego reshade.

#laptopy #gaming #pcmasterrace #reddeadredemption #gry
MarteenVaanThomm - Mirki, #!$%@?, pijcie ze mną kompot, wchodzę właśnie w nową epokę ...

źródło: comment_1617309672xv4a2991kvBOHaSfDexaOZ.jpg

Pobierz
  • 74
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Horror. Zajebiście się cieszę ze kupiłam wszystko co chciałam z buta, jeszcze przed tym koszmarem.
Starego laptopa sprzedałam w godzinę, kolejka się po niego już ustawiała. Mogłam wziąć za niego sporo wiecej bo jak wiesz był tylko stacja dokującą i dokupiłam mu nową baterię.
  • Odpowiedz
@MarteenVaanThomm: Też tak się jarałem Dell Alienware 15` :D ale niestety bateria sprowadza na ziemie :)
Fajny sprzęt jak się gra mobilnie z możliwością podłączenia się pod zasilanie. Jak ktoś nie podróżuje to lepiej kupić za tę cenę 2x mocniejszą stacjonarkę ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: czemu nie Razer? U mnie dokładnie taka sama sytuacja, blaszak z 2015 chciałem zamienić w tym roku na SFF z jakimś RTX ale bieda straszna i nie zapowiada się na poprawę więc zacząłem się rozglądać z laptopami. Miałem kiedyś gamingowego asusa i mam złe wspomnienia (spaliła się wlutowana grafa, serwis wycenił 3k naprawa, na szczęście gwarancyjna), ludzie piszą że Razery też padają jak muchy, msi nie podoba mi się jakość
  • Odpowiedz
@efem: razer blade to jest fancy komputer dla fancy jutubera, do pokazania na mieście/uczelni, do poważnego grania się nie nadaje. Jest bardzo cienki, więc ma obcięte TGP. Wersja z 3080 jest tylko w wersji max-q, bodajże na 95 W. Były trzy powody:

1. Obcięte TGP - mniej mocy (moje 130 vs 95 w razerze)
2. Słabe chłodzenie - dwa wyloty dmuchające bezpośrednio na ekran - są w szparze przed zawiasem (lol)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: cieszę się razem z tobą Miras, ja gram bardziej budżetowo bo na Ideapad gaming 3 ale cenię sobie to, że przy AutoCAD nie jestem uziemiony przy komputerze tylko w wyrku też mogę sobie dziubać. Polecam ci zrobić undervolting na procesorze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MarteenVaanThomm: Aby służył jak najdłużej, ale osobiście granie na laptopie, to kojarzy mi się najwyżej z graniem w hotelu jak na jakimś wyjeździe była niepogoda albo nie chciało mi się ruszać dupy w delegacji.
Małe biureczko, niezawodny kabel hdmi do hotelowego tv jakaś przenośna myszka i coś tam się popykało, ale dłużej niż ten dzień-dwa bym chyba nie wyrobił przy takim ustawieniu xD.
  • Odpowiedz