Wpis z mikrobloga

Moja matula dzisiaj miała dyżur w punkcie szczepień, miasto 70k mieszkańców, a zaszczepionych zostało 12 osób. (Szczepią tylko dwa dni w tygodniu.) Do tego chociażby czekali dwie godziny na jedną zapisaną babcię która najpierw nie zadzwoniła potwierdzić wizyty, a jak oni się do niej dodzwonili to powiedziała, że zapomniała i będzie za pół godziny. Po pół godziny to samo tylko im powiedziała, że jednak nie przyjdzie bo by wolała być zaszczepiona po świętach. I dla takich ludzi zatrzymaliśmy kraj...
#koronawirus #szczepienia #logikarozowychpaskow
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pulawiak93: jest wypad, moja babcia 80+ nie zapisała się w pierwszym terminie, zapisali ja dopiero po 25 marca, na koniec kwietnia bodajże.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@szymon362: o właśnie dlatego jeszcze bardziej irytuje mnie podejście PiS. Ktoś tam miał w końcu dobry pomysł - Olaf stare baby i jak są szczepionki i terminy to szczepić młodszych. Oczywiście mogli to zrobić lepiej i po informować. Ale nie, ten jeden dobry pomysł, żeby szczepionek nienmusiec utylizować i nie marnować mocy przerobowych po kilku godzinach anulowali bo im się jeszcze stare baby zaczną pluc.

Pluje na nich.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szymon362: a jak nie przyjdziesz i nie dasz odpowiednio wcześniej informacji i tym to powinno się płacić koszt szczepionki. Nawet jeżeli ona nie pójdzie do kosza i się kogoś znajdzie.
To by tych gamoni, dla których od roku siedzimy w domu, czegoś nauczyło
@szymon362:
jedna nie przyszła, a 11 przyszło a więc poniżej 10% jest niesubordynacji
zresztą szczepionka się nie zmarnowała, ta czy inna osoba, nie ma znaczenia

przerażające jest to że szczepią w tempie 24 osoby na tydzień spośród 70 tys. mieszkańców (zakładając że tylko połowę trzeba wyszczepić to jest 1500 tygodni to jest 30 lat)
@BaRi: to dzwonisz na infolinię i ci znajdują lepszy termin. Ja dzwonilam w poniedziałek, to mamę mi we wtorek zaszczepili, bo ludzie rezygnują z kolejki jednak