Wpis z mikrobloga

Kojarzy ktoś może, gdzie aktualnie są kosze PCK, do których można wrzucić odzież używaną? Wcześniej widziałem je na wielu osiedlach, ale jak teraz zacząłem potrzebować jednego, to nigdzie nie mogę znaleźć xD #krakow
  • 18
@czuczupikczu: naklejki PCK, albo innych fundacji na tych kontenerach to zazwyczaj tylko zachęta do wrzucania rzeczy. Słyszałem, że zbiera je jakaś firma, lecą na sortownie, to co nadaje się leci do sprzedaży, a to co nie - na przemiał i robią z tego czyściwo. Organizacja której logo jest na kontenerze dostaje ileśtam groszy od kilograma towaru.
@fiszasty: kiedys na skrzyżowaniu kobierzynskiej z milkowskiego stał kontener jak tam mieszkałem przy rowerowym chyba. Teraz chyba answear albo zalando może odebrać worek z ubraniami i dają za to rabat na zakupy. Możesz potraktować to jako alternatywę
@fiszasty: Tutaj ejst spis wszytskich kontenerów PCK

Wszystkie pojemniki są własnością Małopolskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża – zostały kupione za symboliczną złotówkę. PCK gromadzi w nich tekstylia które wydawane są osobom potrzebującym, zaś środki pozyskane ze sprzedaży części zebranych ubrań, pościeli itp. przeznacza na obsługę projektów pomocowych i edukacyjnych oraz bieżącą działalność statutową.

http://pck.malopolska.pl/wp-content/uploads/2018/03/Ma%C5%82opolska-lokalizacje-28.03.2018.pdf
@fiszasty: Nie warto tam wrzucać ubrań bo efektywność zbierania mają z tego co pamiętam na poziomie 20-30%. Lepiej spytać w jakimś MOPsie albo sprawdzić w Centrum Dzieła Pomocy na Smoleńsku. Jak chcesz trochę większą wygodę to www.ubraniadooddania.pl to kurier do Ciebie przyjedzie i odbierze jeżeli to spakujesz do kartonu.
Jeśli posiadasz min. 10kg niepotrzebnych ubrań to polecam organizację ubraniadooddania.pl. Robią dobrą robotę i nawet jeśli nie skorzystasz w tym momencie z ich pomocy, warto chociaż rozwinąć się w temacie.

Ubrania wystarczy zapakować do kartonu i zamówić darmowego kuriera. Wybierasz też fundację, której przekazywane są pieniądze z Twoich darów losu. Dodatkowo prowadzą ciekawy, edukacyjny profil na instagramie, gdzie można ich lepiej poznać:
https://instagram.com/ubrania_do_oddania?igshid=oc55i6k3fe2g