Wpis z mikrobloga

Skandaliczna okładka El Mundo Deportivo

Oburzają się za grafikę, na której Pepe został przedstawiony gdzieś między małpą, a człowiekiem. Najłatwiej powiedzieć, że to rasizm. Szkoda, że nie widzą, że Pepe autentycznie zachowuje się jak małpa albo jakaś dzika świnia. I nie jest tu ważne czy jest biały, brązowy, niebieski czy różowy.

http://www.youtube.com/watch?v=11enIeWNJbE

http://www.youtube.com/watch?v=cZUdYxI2wYU

Żeby nie było, że też jestem "rasistą". Uważam, że taką samą małpą jest Ramos, a także Marcelo i bywa, że nawet Mourinho.

Esencja Realu Mourinho: http://www.youtube.com/watch?v=OdOiEILFsps

To tak w nawiązaniu do oburzenia wokół tej okładki. Pepe sobie po prostu na to zasłużył, latami ciężkiej pracy.

#pilkanozna #hiszpania #rasizm

W Premier League nie chodzi o to, że sędziowie mniej gwiżdżą. Może to też, ale przede wszystkim tam zawodnicy się bardziej szanują.
  • 38
  • Odpowiedz
@parachutes: zreszta Pepe jest calkiem jasny :D

Wiadomo ze Pepe ma swoja wlasna kategorie faulowania, ale prawie kazdy zawodnik Realu w klasykach za czasow Mou przeszedl sie/skopal zawodnika Barcy.

Pepe, Marcelo, Coentrao, Carvalho, Arbeloa, Ramos, Khedira (wejscie nakladka na twarz)...

#real
  • Odpowiedz
@gresiu12: Przeglądałem kilka kompilacji, jest dokładnie tak jak mówisz. Jeszcze można Adebayora dorzucić. Barcelona czasem też stosuje denne zagrywki, irytuje mnie Alexis, Pedro (chociaż ostatnio mniej), Fabregas (ostatnio trochę więcej), Busquets, Mascherano i ich udawanie fauli. Sami szkodzą swojemu klubowi. Tym bardziej jeśli z drugiej strony Puyol prawie nigdy się nie kładzie, Messiego trzeba serią kopniaków wywrócić, Xavi też nic od siebie nie dodaje. Ale jednak daleko im w psuciu GD
  • Odpowiedz
@parachutes:

W Premier League nie chodzi o to, że sędziowie mniej gwiżdżą. Może to też, ale przede wszystkim tam zawodnicy się bardziej szanują.


Grają w piłkę i nie pajacują.
  • Odpowiedz
@parachutes: Sikasz strasznie. A te kompilacje podane przez Ciebie są jeszcze śmieszniejsze niż filmiki od Cuatro ... kto tam podkładał efekty dźwiękowe ? Z wykopania z całej siły przez Messiego piłki w kibiców Realu też można by zrobić filmik, ale mało tego, można by podłożyć dźwięk wybuchu bomby, co by więcej dramatyzmu było :I

Pepe zasłużył sobie na łatkę brutala, to fakt, ale porównywanie do małpy jest przegięciem i klub powinien
  • Odpowiedz
@parachutes: Zgadzam się też z komentarzem pod artykułem. Sędziowie są zbyt pobłażliwi z stosunku do Realu, bo nie chcą się narażać na ataki Mourinho, że wypaczyli wynik meczu. W zasadzie Pepe zasługuje na czerwo w co drugim meczu. Nikt by go nie zatrudnił, gdyby sędziowie byli sprawiedliwi.
  • Odpowiedz
@wolfik92: Przede wszystkim to powinien być na górze dorysowany LPS.

Z wykopania z całej siły przez Messiego piłki w kibiców Realu też można by zrobić filmik, ale mało tego, można by podłożyć dźwięk wybuchu bomby, co by więcej dramatyzmu było :I


@LubieDlugoSpac: Widziałem to, pamiętam. No Messi po tamtym kopnięciu stracił u wielu osób sporo szacunku, u mnie też. Powinien dostać czerwoną. Nie wydaje mi się, że "sikam strasznie". Normalnie
  • Odpowiedz
@LubieDlugoSpac: A czemu porównanie kogoś kto się zachowuje jak dziki do dzikiego zwierzęcia jest przegięciem? Ktoś jest uparty jak osioł, głupi jak koza, biedny jak mysz kościelna, delikatny jak francuski piesek, głodny jak wilk, a ktoś inny zachowuje się jak małpa. Przecież nie jest istotą tego rysunku, że jest podobny do małpy. Jego istotą jest, że się zachowuje jak prymitywne stworzenie. Włączam kilka filmów z Pepe i nie widzę w tym
  • Odpowiedz
@parachutes: Jakoś nie wydaje mi się, żeby agresja była domeną małp ... Bo przecież tu chodzi o jego brutalność, prawda ? Gdyby chcieli zrobić to rzetelnie, mogli znaleźć jakiegoś innego zwierza, który by dobrze oddawał ostrość zachowań Pepe, a porównanie do człekokształtnej małpy miało jeden cel - obrazić, przyrównać do istoty, której brak rozumu ... Trochę śmieszne, zdecydowana większość trenerów chciałaby mieć w swoim składzie takiego zawodnika jak Pepe ... i
  • Odpowiedz
@LubieDlugoSpac: Ale konstrukcja jest bardzo prosta: Małpy zachowują się prymitywnie. Pepe zachowuje się prymitywnie. Ok, może dzika świnia by bardziej pasowała. Ale zasłużył sobie na taką łatkę. Równie dobrze mógłby tam na tej grafice być Messi, gdyby miał więcej takich 'odlotów' jak wtedy gdy z całej siły kropną piłą w bogu ducha winną kobietę na trybunach.
  • Odpowiedz
@parachutes: Nie jestem przekonany, czy trollujesz, czy faktycznie tak uważasz. Nie wspomnę o ogólnym chamstwie i buractwie Busquetsa, Pedro i niestety od jakiegoś roku -/+ Mesiego, którzy są najlepsi bynajmniej nie tylko na czysto piłkarskim polu, wystarczy spojrzeć na youtube, takich kompliacji i pojedynczych zagrań można znaleźć multum. Do tego nikt mi nie powie, że Dani Alves i Sanchez nie zachowują się, jakby to oni uciekli z buszu. Jeśli chodzi o
  • Odpowiedz
@parachutes: Szczególnie faul na Alvesu brutalny by był... gdyby go dotknął. W sumie 2 kompilacje i ok. 5 fauli, powiedzmy że niewiele jak na "lata ciężkiej pracy".

Cała burza teraz przez to, że powiedział o teatralnej grze Barcelony, a ci nie mają jak zaprzeczyć to ich prasa drukuje obraźliwe okładki. Pepe zagrał kilka razy po chamsku (nadepnięcie na rękę Messiego, czy też kopnięcie w plecy) ale został za to ukarany. Wiele
  • Odpowiedz
o ogólnym chamstwie i buractwie Busquetsa, Pedro i niestety od jakiegoś roku -/+ Mesiego


@pawzub: a tak mniej ogólnikowo? Messi zaliczył jedną dokładnie utratę rozumu kopiąc na SB w tłum kibiców piłkę, ale to było więcej niż rok temu. Ogólnie Argentyńczyk jest kojarzony z tym, że zawsze próbuje ustać na nogach, wywraca się i wstaje. Rzadko zdarzają mu się symulacje. Pedro lubi przyaktorzyć, ale o tym pisałem wyżej. Bus też.

Ogólnie
  • Odpowiedz
@parachutes: trudno usprawiedliwić Pepe. Jeśli coś można powiedzieć na temat jego gry to - jest obrońcą czyli musi chcąc, nie chcąc popełniać jakieś faule, jest świetnym obrońcą, gra ostro od zawsze (odkąd pamiętam), poniósł kary za zachowanie. Patrząc na filmik z Ramosem uśmiecham się. Ponad 3 minutowy filmik gdzie przedstawiony jest jeden faul. Oczywiście dla dramaturgi dodana jest odpowiednia muzyka i te zwolnienia.. tak to świetne :) Marcelo również dostaję czerwoną
  • Odpowiedz
@RafiRK: A czy ja tu bronię Pedro lub Fabsa? Czy piszę, że ich też nie szanuję za próby wymuszania i nurkowanie... Nie wyciągam brudów sprzed roku bez powodu. Po prostu oceniam okładkę, która niedawno się ukazała.

W ostatnich GD było jakby lepiej, ale w tym sprzed bodajże 2 tygodni znowu się zaczęło psuć. Ja bym chciał, by to wyglądało tak jak lidze angielskiej. Żeby wszyscy walczyli jak Messi (wiem, znajdzie się
  • Odpowiedz
@parachutes: Nie staram się usprawiedliwiać Pepe, chociaż nie uważam by był aż tak wielkim brutalem jakim się go przedstawia. Angażuje się niesamowicie - potrafi kopnąć nawet kolegę z drużyny, nie zawsze panuje nad nerwami i to powinien zmienić. Jednak największym piłkarzom zdarzają się nieodpowiedzialne zachowania - np. Zidane z Materazzim.

Natomiast okładka jest obraźliwa i spowodowana słusznym wytknięciem teatralnej gry Barcelony. Barca zamiast zmienić się w drużynę naprawdę świetną i grającą
  • Odpowiedz
@parachutes:

Nie wyciągam brudów sprzed roku bez powodu. Po prostu oceniam okładkę, która niedawno się ukazała.


Wstawiając kompilacje o Realu, faul Ramosa czy Marcelo ? Niepotrzebnie, przecież dyskusja jest głównie o Pepe.

A czy ja tu bronię Pedro lub Fabsa?


Dodałem od siebie. Gratis :)
  • Odpowiedz
@parachutes: Tam miało być 2010 roku. : D Sorki. Wnioskuję, bo dość regularnie oglądam mecze i Barcy i Realu i Atletico w La liga i można zauwazyć, że Messi faktycznie zazwyczaj stara się nie upadać, ale stał się typowym boiskowym cwaniaczkiem, tu odsunie piłkę, tu odpyskuje, to ręką i uda świętego, tu zahaczy od tyłu, że niby biegł, itp.

http://www.youtube.com/watch?v=xSLxa3MYMcw

http://www.youtube.com/watch?v=JIhs8BbPJCE

Trudno to znaleść na yt, tych meczów było od groma,
  • Odpowiedz