Wpis z mikrobloga

Skandaliczna okładka El Mundo Deportivo

Oburzają się za grafikę, na której Pepe został przedstawiony gdzieś między małpą, a człowiekiem. Najłatwiej powiedzieć, że to rasizm. Szkoda, że nie widzą, że Pepe autentycznie zachowuje się jak małpa albo jakaś dzika świnia. I nie jest tu ważne czy jest biały, brązowy, niebieski czy różowy.

http://www.youtube.com/watch?v=11enIeWNJbE

http://www.youtube.com/watch?v=cZUdYxI2wYU

Żeby nie było, że też jestem "rasistą". Uważam, że taką samą małpą jest Ramos, a także Marcelo i bywa, że nawet Mourinho.

Esencja Realu Mourinho: http://www.youtube.com/watch?v=OdOiEILFsps

To tak w nawiązaniu do oburzenia wokół tej okładki. Pepe sobie po prostu na to zasłużył, latami ciężkiej pracy.

#pilkanozna #hiszpania #rasizm

W Premier League nie chodzi o to, że sędziowie mniej gwiżdżą. Może to też, ale przede wszystkim tam zawodnicy się bardziej szanują.
  • 38
@pawzub: No nie gadaj, że chcesz porównać Pepe do Messiego :D

@rpawelek: Zidane zrobił to w zupełnie innym stylu. Z klasą :))) #!$%@?ł Materazziemu, który wcześniej obraził jego rodzinę. Zdjął opaskę i zszedł. Nawet czerwoną kartkę potrafił zarobić z klasą! Oczywiście piszę to z przymkniętym okiem ;)

Natomiast okładka jest obraźliwa i spowodowana słusznym wytknięciem teatralnej gry Barcelony. Barca zamiast zmienić się w drużynę naprawdę świetną i grającą czysto (mimo
@parachutes: a ty dalej te kompilacje.. Jeśli chodzi o Pepe i symulację to mi się wydaję, że on pozazdrościł kolegom z ligi i zaczął ich naśladować i dodawać od siebie. To dobry sposób jak widać :) Doskonale ironizuje całą Barcelonę.
@parachutes: Cała zagadka z Pepe jako piłkarzem spowodowana jest tylko i wyłącznie tym, że gra w lidze niewłaściwej dla jego charakterystyki. Generalnie w Premier League nie uchodziłby za specjalnego twardziela i zabijaki, byłby w sumie jednym z wielu. Człowiekiem który po prostu lubi mocniejsze starcia i dla takich chwil jest na boisku. Jego nieszczęście polega na tym że generalnie w La Liga nie ma takiego poszanowania dla innych zawodników, przez co
@RafiRK: @pawzub: Dobra, podpiszcie się pod tym i będzie zgoda:

1. Messi ma czasem dziwne odpały, też mu się głowa zagotuje, ale zwykle stara się skupić na grze i utrzymać na nogach.

2. Pepe jest świetnym obrońcą, ale zdarzają mu się często prymitywne, brutalne i bandyckie zagrania.

3. W Barcelonie jest obóz graczy symulujących.

4. W Realu jest obóz graczy, który zbyt szybko się gotuje głowa.

5. Pepe symuluje nie
@parachutes: powiedzmy, że się podpisuje :)

Chwilowej bezmyślności? ;)


Chodzi pewnie o chwilowy przypływ niekontrolowanych odchyłów i dekoncentrację u niego.

5. Pepe symuluje nie gorzej od Alvesa, Pedro, Busquetsa.


Przerósł mistrzów. Gra w wymagającej lidze ;)

@Vojtazzz: na ten przykład John Terry i Pepe mają dużo wspólnego - na boisku, a nawet po za
@RafiRK: Dla mnie zawsze najgorszy był Drogba. Koleś jak czołg, a każdy kontakt to był u niego padalec. Nawet kibice Chelsea zaczęli go wygwizdywać. No i się zmienił chłop. Dobrze by było, gdyby tak samo się stało z Pepe, Alexisem i innymi pokrakami. Bo to ten sam typ. #!$%@?ć komuś z bara - ok. Zostać szturchniętym przez kogoś - FAAAAAAAAUL ;)

@Vojtazzz: Każdy z nich powinien przejść chrzest w PL.
@parachutes: No wiem, głupio to brzmi, ale nie róbmy z Pepe permanentnego debila. Jest bardzo specyficzny jeśli chodzi o hiszpańskie realia, ale za specjalnego gladiatora na skalę światową raczej nie uchodzi :)

Premier League widziała większych samców alfa niż Pepe. Spójrzmy na skład Stoke, tam co drugi piłkarz jest na tym samym poziomie co Portugalczyk :). Zabijaką to jest jakiś Lee Cattermole, a nie gość który w gorącej jak wulkan lidze,
@parachutes: Drogba był w tym świetny. W ogóle świetny gracz. Lubiłem patrzyć jak gra, przede wszystkim grał inteligentnie, nawet w zeszłym sezonie pokazał się z super strony mimo jego wieku.
@Vojtazzz: Jeszcze raz bym Ci wrzucił kompilację to byś przestał go bronić. Dla mnie obecnie nr 1. na liście wariatów. Naprawdę wiele osób na świecie nie odwala takiej maniany jak Pepe i ciężko obecnie znaleźć większego prymitywa. Ale to tylko moje autorskie zdanie. Nie jako kibica Barcelony, ale jako obserwatora La Ligi (kojarzę tam jeszcze z jedną lub dwie drużyny z nazwy, jakiś Villabarcelona i drużyna, w której gra Smolarek, nie
@parachutes: Z całym szacunkiem, ale to tylko przez to że gość się dostosowuje do otoczenia. Jak by w rewanżu za wysadzenie kogoś w powietrze sam wyleciał dwa razy to by się uspokoił. A tam wszystkie reakcje są raczej w dziedzinie symulacji i prowokowania, a nie "pokaż jaki jesteś kozak". Jakby to powiedzieli w filmach chwytających za serce i jajka "To dobry chłopak, tylko przebywa w złym otoczeniu"

EDIT: Patrz Fabregas, pierw
Jak by w rewanżu za wysadzenie kogoś w powietrze sam wyleciał dwa razy to by się uspokoił.


@Vojtazzz: Cały czas mówimy o Pepe? :))) Jakby mu Messi #!$%@?ł z łokcia to by zamienił się w pokorną owieczkę i spokorniał?
@parachutes: Nie, ale jakby po #!$%@? Rooney'a w powietrze dostał kombo Ferdinand + Scholes to by się skończyło. I tak co tydzień, nie jednorazowo...

W każdym razie nie dowiemy się dopóki nie opuści Primera, na co się nie zapowiada. Póki co dalej będzie tym złym, winnym wszystkiego złego w tym świecie. Przynajmniej kibice Barcy mają argument powrotny na nurkowanie ich katalońskich gladiatorów

Na marginesie ciekawostka, Sanchez jest jedynym graczem na tej
@Vojtazzz: Jestem kibicem Barcy i nie podoba mi się nurkowanie niektórych graczy Barcy. Valedes rzadko nurkuje!!! A tak na serio, widziałeś kiedyś, by Puyol nurkował? Często widujesz Xaviego symulującego?

Na marginesie ciekawostka, Sanchez jest jedynym graczem na tej planecie zdolnym do symulowania w meczu charytatywnym :P


:D:D:D:
@parachutes: Przecież nie czepiam się wszystkich. Chodzi mi o ich młod(sz)y narybek + oczywiście mój ulubiony Chilijczyk grający w piłkę :)

Aaaa, jeszcze Dani... :) Ciekawe jak by się potoczyła jego kariera, gdyby ostatniego dnia okienka przeszedł jednak do Chelsea. Co by z niego wyrosło pod względem twardości kończyn