Wpis z mikrobloga

Tydzień temu zainstalowali mi internet z Vectry. Skusiła mnie opcja umowy bez zobowiązań.
Prawie każda strona traktuje mnie jak robota, wszędzie captcha. Do tego wiele stron nie wczytuje się do końca - dodaje screena. Domyślam się, że dostałem współdzielone ip, pewnie z połową dzielni we Wrocławiu, ale to tłumaczy tylko captche na co drugiej stronie. Proszę wytłumacz ktoś mądrzejszy, bo nie rozumiem dlaczego nie wczytuje do końca stron. Internet jest szybki, pakietów nie traci. Właśnie pykam w apex i ping 30.
Może vpn?
#vectra
#internet
#wroclaw
#vpn
leceNaMarsa420 - Tydzień temu zainstalowali mi internet z Vectry. Skusiła mnie opcja ...

źródło: comment_16171446367GliAoFolqS2UULtNJdQqV.jpg

Pobierz
  • 6
@leceNaMarsa420: Nie powinno ci lecieć 403 bo trochę bez sensu.
ipinfo.io porównaj z tym co dostaje router żeby się dowiedzieć czy współdzielisz IP

Rozwiązaniem nie jest VPN tylko ciśnie isp o IP ja w multibiedzie płace za to piątaka i uważam że warto
@Vimes: dzięki za odpowiedź. niestety router w vectrze jest zablokowany od momentu pobrania konfiguracji z cisco i nie mam jak tego sprawdzić. O publiczne ip będę tarabanił, ale nie wydaje mi się żeby było z nimi łatwo.

tutaj wycinek z ipconfig:

Connection-specific DNS Suffix . : NAT.wroclaw-Krzyki.vectranet.pl
Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::d175:348e:15a6:2827%16
IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.0.11