Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak zacząłem grać w eRPGi to postanowiłem porobić dla ekipy figurki 2D. Żeby je zrobić* korzystałem z Painta + (fanfary...) MS Word (jak musiałem jakąś rzecz obrócić). Jako że figurki mają 4 cm to wszystkie niedoskonałości nie były widoczne ^^

*Zrobienie figurki polegało na znalezieniu na google grafika odpowiedniej postaci, wycięciu tła i przeskalowaniu do odpowiedniej wielkości (też na MS Word)

Obecnie działam już na Photoshopie ^^

#gryfabularne #papierowerpg #rpg #rysujzwykopem #sesjarpg #photoshop #miniaturki
BaronvonKoch - Pamiętam jak zacząłem grać w eRPGi to postanowiłem porobić dla ekipy f...

źródło: comment_16170037668lspqABRYKk2ohi9Md8WXY.jpg

Pobierz
  • 20
@chmuraburzowa: Odkąd zacząłem grać w eRPGi to tylko Pathfinder 1ed i mały romans (3 sesje) z Star Wars: Edge of the Empire. W Pathfinderze zawsze mielimy mapę taktyczną, za to EotE czysta gra wyobraźni.

W okresie pandemii gramy ekipą online na FantasyGrounds (polecam). A gadamy na Discordzie (ale na początku siedzieliśmy na skype)
@chmuraburzowa: To wracacie do spotkań?
Mi bardzo brakuje granie offline. Jednak to jest inna atmosfera. Zawsze graliśmy w weekendy od godz. 11-12 a kończyliśmy ok. 20. Każdy był wyspany, pełen energii i pomysłów. Teraz gramy dwa razy ale od 20 do ok 23:30. Po każdym widać już pewne zmęczenie dniem a to ma dyży wpływ na samą płynność gry.
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Baron_von_Koch: yep. Będziemy grać offline. Jeden zaszczepiony, reszta po covidzie, ja nigdy nie miałem bo największy piwniczak ze mnie. I też już wszyscy w nosie mają covida.

Ale u nas raczej to nie będą weekendy bo i mi średnio pasuje, a jeden z graczy ma żonę od niedawna. Pewnie piątki wieczorem.

U mnie online to tragedia bo gubiłem notatki, zapominałem że gracze nie widzą mojej gestykulacji i dochodziło do nieporozumień, komuś
@chmuraburzowa: No znam te bolączki. Offline mogło gadać u nas 3 osoby a MG i tak wszytko wyłapał. A teraz jedna osoba mówi, ktoś w międzyczasie coś powie i już jest szansa że dwie osoby nie został zrozumiane.
Problemy techniczne (głównie drobne) na każdej sesji. Połowa graczy używa kamer (w tym MG) więc z mimiką i gestykulacją trochu lepiej.

Ale za to mapa taktyczna i walki są Online super (na FantasyGrounds).
@Baron_von_Koch: myślałem nawet żeby przy spotkaniach offline, mieć lapki z graczami dla map taktycznych online, ale zarzuciłem pomysł, za dobrze ich znam i wiem, że zaraz będą robić inne rzeczy. XD Raz jako gracz grałem z taktycznymi i to była super zabawa w kombinowaniu jak się ustawić, jakiego czaru użyć etc.
@Staxu: O kurcze, ale je poprawili. jak zaczynałem, to też je drukowałem, ale wyglądały bardzo kreskówkowo więc zacząłem robić swoje. A teraz jak patrze to wyglądają o wiele lepiej.
Chyba zgarnę parę ^^
Dzięki za info