Wpis z mikrobloga

Pamiętam jak zacząłem grać w eRPGi to postanowiłem porobić dla ekipy figurki 2D. Żeby je zrobić* korzystałem z Painta + (fanfary...) MS Word (jak musiałem jakąś rzecz obrócić). Jako że figurki mają 4 cm to wszystkie niedoskonałości nie były widoczne ^^

*Zrobienie figurki polegało na znalezieniu na google grafika odpowiedniej postaci, wycięciu tła i przeskalowaniu do odpowiedniej wielkości (też na MS Word)

Obecnie działam już na Photoshopie ^^

#gryfabularne #papierowerpg #rpg #rysujzwykopem #sesjarpg #photoshop #miniaturki
BaronvonKoch - Pamiętam jak zacząłem grać w eRPGi to postanowiłem porobić dla ekipy f...

źródło: comment_16170037668lspqABRYKk2ohi9Md8WXY.jpg

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@joolekk: Nigdy Gimpa nie używałem... przeskoczyłem z Paina na Photoshopa od razu ^^
To była taka mentalność, że: działa to dobrze, więc po co mam kombinować z czymś innym... spróbowanie PSa od razu zweryfikowało moje podejście. ^^
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Baron_von_Koch: fajna sprawa. Ja wracam do RPG po okresie pandemicznej paniki (sesje online mi nie wychodziły). Niestety gracze protestują przeciw mapom taktycznym. XD
Ogrywasz tylko DnD, czy inne rpgi też na mapach taktycznych?
  • Odpowiedz
@chmuraburzowa: Odkąd zacząłem grać w eRPGi to tylko Pathfinder 1ed i mały romans (3 sesje) z Star Wars: Edge of the Empire. W Pathfinderze zawsze mielimy mapę taktyczną, za to EotE czysta gra wyobraźni.

W okresie pandemii gramy ekipą online na FantasyGrounds (polecam). A gadamy na Discordzie (ale na początku siedzieliśmy na skype)
  • Odpowiedz
@chmuraburzowa: To wracacie do spotkań?
Mi bardzo brakuje granie offline. Jednak to jest inna atmosfera. Zawsze graliśmy w weekendy od godz. 11-12 a kończyliśmy ok. 20. Każdy był wyspany, pełen energii i pomysłów. Teraz gramy dwa razy ale od 20 do ok 23:30. Po każdym widać już pewne zmęczenie dniem a to ma dyży wpływ na samą płynność gry.
  • Odpowiedz
@dzevrah: Szacunek z powrotem do Ciebie. Jako gracz i MG zawsze szanowałem osoby które coś tworzą na sesje a nie tylko przychodzą na gotowe. Jak widzisz, że gracze dają od siebie więcej to aż lepiej się prowadzi sesje.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Baron_von_Koch: yep. Będziemy grać offline. Jeden zaszczepiony, reszta po covidzie, ja nigdy nie miałem bo największy piwniczak ze mnie. I też już wszyscy w nosie mają covida.

Ale u nas raczej to nie będą weekendy bo i mi średnio pasuje, a jeden z graczy ma żonę od niedawna. Pewnie piątki wieczorem.

U mnie online to tragedia bo gubiłem notatki, zapominałem że gracze nie widzą mojej gestykulacji i dochodziło do nieporozumień,
  • Odpowiedz
@chmuraburzowa: No znam te bolączki. Offline mogło gadać u nas 3 osoby a MG i tak wszytko wyłapał. A teraz jedna osoba mówi, ktoś w międzyczasie coś powie i już jest szansa że dwie osoby nie został zrozumiane.
Problemy techniczne (głównie drobne) na każdej sesji. Połowa graczy używa kamer (w tym MG) więc z mimiką i gestykulacją trochu lepiej.

Ale za to mapa taktyczna i walki są Online super (na
  • Odpowiedz
@Baron_von_Koch: myślałem nawet żeby przy spotkaniach offline, mieć lapki z graczami dla map taktycznych online, ale zarzuciłem pomysł, za dobrze ich znam i wiem, że zaraz będą robić inne rzeczy. XD Raz jako gracz grałem z taktycznymi i to była super zabawa w kombinowaniu jak się ustawić, jakiego czaru użyć etc.
  • Odpowiedz
@Staxu: O kurcze, ale je poprawili. jak zaczynałem, to też je drukowałem, ale wyglądały bardzo kreskówkowo więc zacząłem robić swoje. A teraz jak patrze to wyglądają o wiele lepiej.
Chyba zgarnę parę ^^
Dzięki za info
  • Odpowiedz