Wpis z mikrobloga

Cześć #gdansk, piszę tutaj bo może ktoś miał podobną sytuację, a nie wiem gdzie się zgłosić, wszystkie infolinie mnie odbijają. W piatek mialem wymaz na #covid19 robiony w punkcie przy muzeum 2 wś. Wymaz był około 15 30, a o godzinie 21 30 dostałem sms z laboratorium z linkiem i hasłem do sprawdzenia wyniku. Wynik negatywny, ale na epacjencie nadal mam widoczna #kwarantanna do 5 kwietnia, atakują mnie apką kwarantanna domowa. Pracuję zdalnie, ale już dzwonili z firmy czemu nadal mam kwarantannę. Wiecie kiedy ją ze mnie zdejmą? Jak rozumiem negatywny wyniku to z automatu koniec kwarantanny, ale od 3 dni mam ją cały czas wpisaną. Nie wiem gdzie się zgłosić i kręcić awanturę... #koronawirus
  • 12
@yebadlo: aa miałem tak samo, ten zje* system czasem nie bierze danych. Kwarantanna powinna minąć o połnocy z dnia keidy miałeś wynik negatywny. Musisz dzwonić do gdańskiego sanepidu i poprosić, żeby rzucili okiem na system i zdjęli ci ręcznie. Ja tam musiałem robić. I zdjęli
@yebadlo: negatywny wynik testu nie oznacza końca kwarantanny. Na moim przykładzie. Kontakt z osoba z COVID - izolacja domowa - wynik negatywny - brak zwolnienia z kwarantanny z powodu długotrwałego kontaktu (8h z osoba zarażona). Może gdyby testy były wiarygodne to byłoby inaczej