Wpis z mikrobloga

@SirSith: mam zegarek z pulsyksometrem, wychodzi 98-99. Zastanawia mnie, jaki jest warunek, że ktoś przechodzi cięzko, ktoś lekko. Chyba to jest mocno losowe ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ykk1: tlen, antybiotyk, sterydy. Chłop 190 a sukces że prysznic wziąłem.
Ten zegarek może nie być za dokładny, normalna to 95-98, wyższa pod tlenem właśnie. Lepiej zgłoś się po medyczny sprzęt.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ykk1:

Czuję się lepiej niż przy przeziębieniu, odpukać.

No i tak przechodzi większość ludzi, tylko ty sobie zrobiłeś test i będziesz zadekowany cholera wie ile czasu na kwarantannie xD
Mnie złapało w listopadzie - temperatura do 38.5 max, którą zbijałem ibuprofenem (ooo uuu un zabijo!!), trochę oslabienia i cześć. Natomiast potem przez prawie miesiąc brak smaku, co było upierdliwe, ale właśnie lepiej przeszedłem jak zwykłe przeziębienie.
No ale nie siedziałem na
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ykk1: ja zakończyłem izolację tydzień temu, ale na koniec straciłem smak i węch, do tej pory jeszczenie wróciło ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@ykk1:

Zastanawia mnie, jaki jest warunek, że ktoś przechodzi cięzko, ktoś lekko.


Rodzice trzy tygodnie temu stracili swojego kumpla - gość rocznik '60, ale wieczny sportowiec, na nic się nie musiał leczyć.
Ich inna znajoma od wielu lat walczy z nowotworem. Testy laboratoryjne potwierdziły, że przeszła Covid bezobjawowo i ma (jak usłyszała od lekarza) rzadko spotykaną, wysoką ilość przeciwciał. Też jestem ciekaw czy to kwestia loterii czy jakichś uwarunkowań genetycznych.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@ykk1: opie, który lvl? Też przeszedłem, ale prawie bezobjawowo (myślałem że to przeziębienie) jesienią 2020 r. Dowiedziałem się że chorowałem dopiero jak trafiłem na sor z stanem przedzawałowym. Okazało się, że to powikłanie pocovidowe (zwiększona krzepliwość). A mam 32 lvl xD.
  • Odpowiedz
@ykk1: Nie to, że straszę, ale przygotuj sobie za jakiś czas acard, albo aspiryne (czystą bez wit c, dostępne bez recepty) na taką ewentualność. Jak będziesz miał ostry ucisk w klatce, zażyj 2 rozkruszone od razu (ale nie mieszaj, weź tylko jeden z tych leków).
Nie mówię, że każdy może tak mieć. Dostałem jedynie info od znajomej, która pracuje na sor, że sporo ludzi w naszym wieku trafia właśnie do szpitala
  • Odpowiedz