Wpis z mikrobloga

@Krs90: Działo się jak siedziałem przed komputerem. Na początku czułem ból pod żebrami z lewej strony. Niezbyt intensywny, jakby był tam siniak. No ale w ciągu ok 1 minuty ból narastał, że nie dałem rady się skupić na niczym innym. Czułem go trochę jakbym był po intensywnym treningu.
No i po tej minucie ból osiągnął szczyt. Bolał mnie mostek, żebra, barki i szyja - wszystko bardziej odczuwalne na przedzie ciała. Ból
  • Odpowiedz
@Krs90: Działo się jak siedziałem przed komputerem. Na początku czułem ból pod żebrami z lewej strony. Niezbyt intensywny, jakby był tam siniak. No ale w ciągu ok 1 minuty ból narastał, że nie dałem rady się skupić na niczym innym. Czułem go trochę jakbym był po intensywnym treningu.

No i po tej minucie ból osiągnął szczyt. Bolał mnie mostek, żebra, barki i szyja - wszystko bardziej odczuwalne na przedzie ciała. Ból
  • Odpowiedz
@myhau: Np. zerwany (uszkodzony) przyczep mięśnia żebrowego (lub jego zapalenie). Może się zdarzyć również (np. przy zapaleniu płuc) bardzo podobny do zawałowego ból w plecach/klatce, który jest związany z zapaleniem opłucnej. Czasem również zwyrodnienia kręgosłupa i jego okolic mogą dawać podobne objawy (np przez brak ruchu, siedzący tryb życia).
chozi - @myhau: Np. zerwany (uszkodzony) przyczep mięśnia żebrowego (lub jego zapalen...

źródło: comment_1616953717eIIPrfMZkscIR8XHGoIMeE.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@chozi: W sumie na początku, też myślałem że mogą być to płuca albo coś od stawów. Tylko pytanie czy, któraś z tych chorób powoduje zmiany w biciu serca?
  • Odpowiedz
@myhau: Jak masz w życiu pecha, to nawet przyjęcie nieodpowiedniej pozycji ciała może wprawić serce w arytmię (np migotanie przedsionków)- jedni maja większe, drudzy mniejsze predyspozycje, a jeszcze inni nie pomyśleliby, ze takie problemy istnieją. A istnieją i dramatycznie utrudniają życie. Powikłaniem po zapaleniu płuc również mogą być arytmie czy zapalenie mięśnia sercowego. Musiałbyś przy (nie daj los!) kolejnym takim ataku sprawdzić, jakiego rodzaju „zmiany bicia” serca występują. Najlepiej jakbyś miał
  • Odpowiedz
@ykk1 ciesz się z chwili, ja też nie straciłem zapachu i smaku ale za to tak mnie poskładało po paru dniach że wczoraj myślałem iż skończę na OIOM, przedluzli mi izolację, saturacja w nocy 90, całą noc pod tlenem (mam generator tlenu w domu), przestałem gorączkować i wraca mi apetyt, liczę że jak dzisiaj mnie w nocy nie poskłada to mam szanse w tym tygodniu skończyć to
  • Odpowiedz
@gdziesomojeokulary: Nie no, oczywiście, że nie. Antybiotyk z reguły już nawet przy silniejszych objawach aby jakoś reagować, ale mojemu znajomemu w sumie przepisali antybiotyk plus jakieś sterydy wziewne (?) w tym samym dniu w którym otrzymał pozytyw. Pewnie zależy od lekarza.
  • Odpowiedz