Wpis z mikrobloga

Mirasy, czy to ja jestem jakiś #!$%@?, czy ten kraj? No autentycznie rok w rok to samo.

Rok 2018 - chcę zrobić praktyki na studia - składam wiele aplikacji. Na większość się nikt nie odezwał, ale odezwał się bank millenium - praktyki w dziale helpdesk. Gadka szmatka, dzień próbny, po dniu próbnym informacja - nie przyjmiemy Pana bo nie ma Pan doświadczenia komercyjnego.

Rok 2019 - kolejna próba zrobienia praktyk na studia, znowu setki aplikacji. Odzywa się - bank PKO. Praktyki z obszaru Helpdesk/Sieci. Sytuacja analogiczna jak w 2018 - nie przyjmiemy Pana bo nie ma Pan doświadczenia komercyjnego.

Rok 2020 - tu już sytuację olałem, znalazłem zwykłą firmę i tam zacząłem pracować na zlecenie i siedzę do dziś. W międzyczasie składałem do Comarch, ale odrzucili mnie bo nie miałem własnych projektów - i to był okej. ALE!

Rok 2021 - projekty są, studia prawie skończone. Składam na STAŻ do Comarchu. Rok temu feedback, że brak projektów i mnie nie przyjęli? W tym roku feedback, że, uwaga, brak komercyjnego doświadczenia.

Nie no serio. Powiedzcie mi, czy to ze mną jest coś nie tak? Ja może bym zrozumiał, jakby to była pojedyncza sytuacja. Ale praktycznie 4 lata z rzędu, nie dostać się na STAŻ i PRAKTYKI bo nie ma się komercyjnego doświadczenia?

#pracbaza #studbaza #praktyki #staz
  • 6