Wpis z mikrobloga

Jest jakiś chętny Mirek pomóc skonfigurować router jako access point?
Router który ma być access pointem to TP-Link Archer VR400, kabel wpięty w port LAN/WAN, DHCP wyłączone i niby wifi działa z niego ale wszystkie inne urządzenia podpięte pod główny router przestają działać xd na #elektroda wyczytałem ze ten router powinien być podpięty pod LAN a nie WAN bo to ADSL ale w takiej konfiguracji tez nie działa ( ͡° ʖ̯ ͡°) #informatyka ? #siecikomputerowe #sieci
  • 17
@Haslo123: Zmieniles adresow routera tego drugiego router zeby nie pokrywal sie z pierwszym? I nie wpinasz po LAN/WAN tylko do LAN nowego routera.
Urzadzenia maja zwykle dwa tryby, router wtedy wylaczasz dhcp, zmienisz adres na jakis niezajety albo pozwalasz mu wziac adres po dhcp tak jak telefon czy laptop.
Tu masz przyklad dla TP-Linka, moze byc starsze urzadzenie czy firmware ale zasada jest ta sama.
https://www.tp-link.com/us/support/faq/417/
Drugi wariant to tryb AP,
To wyżej to zakładka „internet”, niżej zdjęcie zakładki Lan Settings. Adres IP wpisałem tak jak pisali w Google sporo wyższy czyli końcówka 250 (nie wiem czy dobrze, jestem mega ciemny w tym temacie)
@Haslo123: No to wybierasz pierwsza opcje ktora zalinkowalem, nie zadnego bridge'a. Sam mam ustawionego TP-Linka z wersja firmware wizualnie podobna do twojej i dziala tylko znowu tak jak napisalem (czytamy, czytamy...) ustawiasz z reki adres dhcp zeby sie nie dublowal z routerem czy innym urzadzeniem w sieci, ewentualnie drugi router ma byc klientem dhcp.
Opisze ci jak mam ustawione, w jednym pokoju jest Huawei z karta sim jako glowny routerem. Od