Wpis z mikrobloga

Wyniki #perfumywciemno I edycja @tagujto. Drugi zapach. #perfumy

@goleiro
Otwarcie to buchnięcie cytrusów połączone z chłodną świeżością na drugim planie, jakby mentolową. Skojarzenia idą w kierunku Armaf CDNI i podobnych, lecz zauważam różnice między tym a CDNI, wobec czego obstawiam że może być to Aventus.

@upgrayedd
Bardzo przypomina mi to Aqva Amarę, ale to chyba nie to. Czuć wyraźnie taką słoność i morskość. Zapach wydaję się dosyć syntetyczny. To co wydaję mi się, że różni ten zapach od amary jest brak „gorzkości” i „glonowatości”. Zamiast tego czuję jakieś owoce, jakby pomarańcze. Zapach wydaje się słodszy od amary. Może to Issey Miyake L'Eau Majeure d'Issey?

@saper13
Przyjemny, dosyć generyczny męski zapach. Świeży, lekko zielony, taki trochę odświeżacz :) Obstawiam popularny mainstream, ale nie kojarzy mi się z niczym konkretnym.

@Seee
Bardzo ładna pomarańcza! Jedna z ładniejszych jakie wąchałem, a odpowiada za to bardzo mała syntetyczność owoców, Blisko im całkiem do gorzkiej, pomarańczowej skórki. Lekki letniak z grupy aromatyczno-cytrusowej. Dość wyczuwalnie projektuje i jak na cytrusowe zapachy długo się utrzymuje oraz długo jest wyczuwalny. Złożenie też raczej mało skomplikowane...podejrzewam standard zestaw: cytrus i pochodne...coś w stylu pomarańcz, cytryna, bergamotka, paczuli, jaśmin. Jaśmin, bo wydaje mi się, że to ten kwiatowy osładzacz tam w nim czuć. Aqva Amara to to nie jest - tam więcej czuć neroli i morskiej otoczki, tutaj zaś cały czas dominuje świeżość pomarańczy. Podejrzewam coś designerskiego, celowałbym w Artisan Pure lub coś zbliżonego, ale miałem tylko raz okazję go wąchać, więc już nie pamiętam dokładnie. (typ nr 2 Aqua Allegoria Orange Soleia) (notki punktowe 1 - słabo, źle; 10 - mocno, dobrze) Kategoria: Perfumy designerskie Projekcja: 7 - początek wyrazisty, cytrusowa bańka mydlana dookoła, po około godzinie zwalniają, więc za drugą fazę naciągana 5 Trwałość: prawie 8...zaskoczenie na mocny plus jeśli chodzi o cytrusowe świeżako-letniaki (4-5h+) Subiektywna ocena: 8/10 - uwielbiam cytrusy i cytrusowe pachnidła, chętnie dowiem się co to za intensywna pomarańcz i dopiszę flakon do listy tych, na które będę polował by postawić je na półce

Rozwiązanie:
https://www.parfumo.net/Perfumes/Bvlgari/aqva-amara-eau-de-toilette
Pobierz tagujto - Wyniki #perfumywciemno I edycja @tagujto. Drugi zapach. #perfumy

@goleir...
źródło: comment_1616783396UobCnpdJBbpUOUwMtGnRSR.jpg
  • 4