Wpis z mikrobloga

I co to za sosik kumplu?


@ZycieJestNobelon: To bardzo specjalny sos przyrządzany według bardzo starej receptury, pochodzącej z XIII wieku od francuskich mnichów z okolic Djon. Głównie składa się z gorczycy. Niektórzy nazywają go musztarda.

Ale jak szukasz jakiegoś innego sosu do golonki, to uwielbiam do niej sos kurkowy.

Co do przygotowania to najpierw golonki wsadziłem do 4% solanki zaparzonej z przyprawami. Po 4 dniach wyciągnąłem, ponakłuwałem skórę szpilką, natarłem proszkiem
@uhauha: panie drogi, czy ona smakuje tak dobrze jak wygląda? Weź opowiedz jak przyrządzić takie arcydzieło - da się zjeść bez chlebka? XD Kiedyś nie dawałem rady takiej ilości tłuszczu przetworzyć bez chlebka, czy coś.
Dodatki pomagają?
@Mirkosoft: proszę Pana, zrobiłam wg Pana przepisu ostatnio i ni chu i ni w bombki mi nie wyszło (no wyszło trochę, bo mięso odchodziło samo od kości, ale ta skórka..ech...), więc prosze Pana uprzejmie o podanie dokładnego przepisu, bym mogła się cieszyć wraz z moim brzuszkiem pyszną golonką. Dziękuję uprzejmie, prozdrawiam, Ada.