Wpis z mikrobloga

Jakie obrzeża/dzielnice Wrocławia, ewentualnie miejscowości obok, polecacie do wyboru mieszkania? Co innego patrzeć na mapie a co innego w rzeczywistości. Interesuje mnie łatwość dojazdu do centrum, okolica itd. Często chciałbym sobie bez problemu dojechać do centrum komunikacją miejską na jakieś piwko. Idealnie to by było dojść na piechotę w około 20-30 minut ale ceny pewnie będą kosmiczne, więc na to nie liczę.

#wroclaw #mieszkanie
  • 32
  • Odpowiedz
@Murasame: Już to pisałem nie raz - musisz patrzeć na bezpośrednie otoczenie danego mieszkania. Są #!$%@? miejsca na Ołbinie i wspaniałe miejsca na Ołbinie. Są beznadziejne miejsca na Oporowie i świetne.
  • Odpowiedz
Komunikacja miejsca wokół Wrocławia leży, ewentualnie możesz patrzeć na kolej, która się rozbudowuje. -Tyle do obrzeży. Co do reszty to zgodzę się z @Iudex, bardzo się nam zróżnicowały te dzielnice. Sam bym z chęcią zamieszkał na trójkącie w Angels.
  • Odpowiedz
@elena-mary: @KromkaMistrz: Chciałbym jak najtaniej, żeby szybko spłacić. Podchodzę do tego tak, że to jest mieszkanie na start i wystarczy mi jakieś 35 metrów a jak spłacę to zawsze mogę sobie pomyśleć o czymś wiekszym.

Raczej nie chciałbym brać droższego niż za 360k i bardzo zależy mi na własnym miejscu parkingowym, co niestety mocno ogranicza ilość ofert. Gdyby znalazło się jakeiś super mieszkanie to bym nagiął ten limit
  • Odpowiedz
@Murasame: Jak dla mnie to trochę mało konkretów żeby coś sensownego doradzić. Warto mieć jakieś bardziej doprecyzowane preferencje, na czym Ci najbardziej zależy. Jak narazie widzę tylko odległość od centrum + komunikacja miejska + cena
  • Odpowiedz
@donmateok: No i o to chodzi, że ja nie mam żadnych szczególnych wymagań ( ͡° ͜ʖ ͡°) Nie traktuje tego mieszkania jako czegoś w czym spędzę ręsztę życia.

Najważniejsze jest dla mnie to, żebym mógł się dostać jakoś do centrum w miarę sensownie. Bardzo cenię sobie to jak można bezproblemowo wyjść na piwo ze znajomymi i nie martwić się tym, że trzeba jechać autem. No i ten garaż jest dla mnie bardzo ważny, bo jednak nie dość że z parkowaniem jest często tragedia to jeszcze trafi się jakiś debil co ukradnie katalizator na uliczy i dopiero są problemy.

No i chyba najchętniej kupiłbym nowe mieszkanie do wykończenia, bo bez problemu jestem w stanie z pomocą rodziny wykończyć je sam tanim kosztem. Remont trochę mnie odrzuca, bo to masa dodatkowej roboty a najbardziej wystrzegam się starych i wyremontowanych mieszkań, bo wiem, że to jest remont zrobiony byle jak,
  • Odpowiedz
  • 0
@Murasame zobacz na drugi etap polany miłoszyckiej na swojczycach. Ja rok temu w tym budżecie kupilem 56m z dwoma miejscami i komórka lokatorska. Napewno nie polecalbym kupowac na jakis wlotówkach do.miasta bo polowe zycia spedzisz w korkach.
  • Odpowiedz
@Murasame: mieszkaniec Smolca here. Nie tam gdzie grzyb na ścianie ale obok. W nowej części jest blisko stacja kolejowa Mokronos Górny. Rano pociąg co 15 minut na Główny. 11 minut i jesteś w centrum. Autem - #!$%@?. Stoisz od Nparku do ronda na Stanisławskiej/Mińskiej. Ja od siebie z Topolowej w Smolcu na Wagonową to jak wyjechałem o 6:50 to koło 7:25 byłem. Ale jak chwilę po 7 to ciężko mi
  • Odpowiedz
  • 0
@czarny_matt94 nie zalewa Cię tam przypadkiem? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ja natomiast mieszkam w Sadkowie, z 4 km od smolca. Jest tu szkoła podstawowa z przedszkolem, sklep i w sumie tyle. Ostatnio dużo buduje się domów na Słonecznych Sadach (wjazd od Wroclawia), ale podobno ceny wysokie + brak chodnika do "centrum" wioski. Komunikacja gorsza niż w Smolcu, kursuje tu kilka busów, ale przewagę ma chyba nadal komunikacja
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stam: właśnie Sadków to jedna z moich lokalizacji przyszłych jakie sobie upatrzyłem.

I ofc nic nie zalewa xD wody gruntowe mam aż 70cm po powierzchnią więc jest zapas. A tak na poważnie dobrą mam hydroizolajce wiec jest git
  • Odpowiedz
Interesuje mnie łatwość dojazdu do centrum,


@Murasame: Przykro mi, ale nigdzie, jeśli chcesz dojeżdżać do centrum Wrocławia( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz