Wpis z mikrobloga

@RybsonStream: Zacznijmy od tego, że przeciętna pigułorecepcjonistka w NFZcie nie umie komputera używać, a Ty tu wyjeżdżasz z aplikacjami. XD

W medicoverze, lux-medzie i enelmedzie zawsze znajdzie się fajna pani recepcjonistka.
  • Odpowiedz
@ZieloneKoloTramwaja: Miałam podobnie przy skręceniu i zerwaniu więzadeł - na NFZ mi lekarz poradził żeby lodem obkładać kolano to mi to zmniejszy opuchliznę i czekać - usg kolana nie mogłam się doprosić. Jak trafiłam do ortopedy prywatnie to wszystkie badania od reki i się okazało, ze stan zapalny, więzadła zerwane, staw ukruszony, a łękotka ledwo zipie :D
  • Odpowiedz
@spacehead: prywatne przychodnie typu Luxmed/Medicover są dobre w okazjonalnych wizytach i w miarę prostych przypadkach. Z racji na swoją wielkość stały się kolosami na skalę mini NFZ (oczywiście bez patologii, bo to prywatne). Dobrze jest wiedzieć po co się idzie.

W moim przypadku dopiero genialni chirurdzy z jednego z warszawskich szpitali uratowali mi życie już na stole operacyjnym, gdzie przez pół roku lekarze z luxmedu odsyłali mnie z kosmicznie głupimi (patrząc
  • Odpowiedz
@spacehead: poszedłem na badania krwi - ja prywatnie, a różowa na nfz. U mnie wyniki za 4h z powiadomieniem na maila i telefon, różowa czekała 2 tygodnie xD jeszcze musiała jechać 2x przez pół miasta, bo nie chcieli jej dać wyników bez okazania dowodu osobistego xD
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: Jak najbardziej racja, co nie zmienia faktu że państwowa służba zdrowia jest 100 lat za prywatnymi firmami jeżeli chodzi o "proste/podstawowe" badania laboratoryjne czy wizyta u internisty od ręki. W luxmed mama leczy się u onkologa od lat, bardzo sobie chwali.
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: Nie powiem Ci bo nie mam pojęcia, ale pewnie tak jest. Za kasę którą że mnie ściąga państwo miesięcznie utrzymałbym drugą rodzinę, także ich psim obowiązkiem jest zapewnić obywatelom godną opiekę zdrowotną. Możesz zgodzić się lub nie, ale gdyby nie przymus płacenia daniny między innymi zdrowotnej to zakres opieki prywatnej byłby znacznie większy... Szanuję ludzi pracujących w państwowej służbie zdrowia, ale rządowi #!$%@? w dupe, nie ważne kto przy sterach,
  • Odpowiedz