Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
#czytajzwykopem nikt nie jest chętny do podjęcia wyzwania #33minuty?

Będzie troszkę długa aktualizacja - w jednym wpisie, bo nie widzę dodawania minimum kilku pod rząd. Przez to, że nie dodawałam na bieżąco na pewno jakieś minuty uciekły, ale to nawet lepiej. :)

11 180 - 376 = 10 804
_Yōko Ogawa - Grobowa cisza, żałobny zgiełk

Książka jest z pewnością... specyficzna. Recenzuję ją dopiero po ponad miesiącu, wcześniej brakło mi słów.
To zbiór kilkudziesięciu opowiadań, które łączą się ze sobą. Z pewnością jest to idealna pozycja by zapoznać się ze stylem autorki i zdecydowania czy chce się dalej sięgać po jej dzieła. Wielu z pewnością nazwie je dziwnymi, niepokojącymi, czy też obrzydliwymi. Według mnie to esencja literatury japońskiej - oni robią to po prostu na swój sposób. Moim zdaniem - niesamowity. Dawno nie spotkałam się z tym, by jakakolwiek pozycja tak mocno przyciągała do siebie, że powodowałaby związane z nią sny i głód dalszej lektury po przebudzeniu.
2/21 #21ksiazekw2021

10 804 - 226 = 10 578
George Orwell - Folwark zwierzęcy

"Wszystkie zwierzęta są sobie równe, ale niektóre są równiejsze od innych."

Cóż więcej pisać, jest to książka do której warto wracać oraz szerzyć, moim zdaniem obowiązkowa lektura dla każdego, nawet nie czytającego książek na co dzień. Czytałam ją drugi raz i z pewnością przeczytam po raz kolejny, również bez cienia znudzenia.
3/21 #21ksiazekw2021

10 578 - 98 = 10 480
Jan Kochanowski - Odprawa posłów greckich

Mimo, iż jest to klasyka - po zobaczeniu recenzji na lubimyczytac.pl zauważyłam niemal same negatywne opinie, mówiące, że "nie da się tego czytać". Jak dla mnie jest to ponadczasowa sztuka w której możemy znaleźć przede wszystkim jedną prawdę, która (niestety) jest uniwersalna od stuleci. Mianowicie - człowiek kierujący się w życiu pobudkami egoistycznymi zdecydowanie nie zasługuje na sprawowanie jakiejkolwiek władzy. Na przykładzie Priama ukazano jak przez stulecia działa pozwolenie na dokonanie ważnej decyzji takiemu osobnikowi. Zawsze kończy się to upadkami od małych społeczności aż po kraje, często prowadząc do wielu bezsensownych wojen, których z łatwością możnaby uniknąć.
4/21 #21ksiazekw2021

Jan Kochanowski - Treny

Nie odkryję niczego nowego swoją notatką, kto jednak jest w stanie to zrobić, gdy mowa o dziele XVI-wiecznym? Bardzo łatwo jest utożsamić się z Kochanowskim gdy choć raz w życiu straciło się bliską osobę. W życiu nie powiedziałabym, że na przestrzeni 10 lat będę w stanie zrozumieć to dzieło o wiele mocniej.
5/21 #21ksiazekw2021

10 480 - 163 = 10 317
Andrzej Ziemiański - Achaja. Tom 1.

Mimo braku wątpliwości co do talentu Ziemiańskiego - potrzebuję odpocząć od postaci Asiji. Dobrze, że słuchałam audiobooka podczas prowadzenia, bo czuję, że przez rozdziały z jej udziałem mogłabym porzucić książkę.

10 317 - 131 = 10 186
Wojciech Chmielarz - Podpalacz

10 186 - 194 = 9 992
V.E. Schwab - Niewidzialne życie Addie LaRue

Jestem nią totalnie oczarowana!

9 992 - 37 = 9 995
Wojciech Chmielarz - Podpalacz_

Nie wiem, czy ją porzucę, czy skończę "na siłę".
Twinkle - #czytajzwykopem nikt nie jest chętny do podjęcia wyzwania #33minuty? 

Będz...

źródło: comment_1616663511ao3QfIK5969vHCTFi7zxAf.jpg

Pobierz
  • 1
@Twinkle: Plusik ode mnie. Grobową ciszę wyrzuciłam z koszyka i do teraz mam chwilami żal, żeby po kilku minutach stwierdzić, że jednak nie, a później od nowa, że jednak mogłam kupić.
Niewidzialne życie Addie LaRue do tej pory jest według mnie najlepszą przeczytaną książką w tym miesiącu, bo jest bardzo dopracowana i to się po prostu czuje. Według mnie pani Schwab rozwinęła styl bardzo na plus, który notabene był całkiem dobry