Wpis z mikrobloga

Remontuję właśnie pokój w starym domu i zastanawiam się, jak rozwiązać kwestię wentylacji.
W pokoju obok w ścianie miałem komin, więc po prostu wbiłem sie przez ścianę do komina i na to mam założoną kratkę wentylacyjną. Do tego nawiewnik w oknie.
W tym, który remontuję teraz niestety nie mam takiej możliwości. Jedyna opcja, to przebić sie przez sufit na poddasze (nieużytkowe, nieogrzewane) i rurą spiro dociągnąć się do tego samego komina (będzie z 5 metrów), który wspomniałem wcześniej.
Czy takie rozwiązanie jest ok/ma sens? Czy można w ogóle montować kratkę wentylacyjną w suficie? Nie będą mi z tego kapać skropliny?
#budownictwo #budujzwykopem #remontujzwykopem
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Megawonsz_dziewienc: Nie umiem w rysunek techniczny, ale wyglada to mniej więcej tak jak na obrazku.
X-em zaznaczyłem kratki wentylacyjne, tam gdzie w budynku są drzwi, to jest pogrubiona kreska. W kilku miejscach są tez same otwory drzwiowe, bez drzwi. W pomieszczeniu przejściowym przed kuchnia, graniczącym z tym, które właśnie remontuje jest klatka wentylacyjna - jest wypuszczona jakaś metalowa rura ponad dach. Niestety nie mam jak się tak dopiąć. W kuchni
matteomoravietzky - @Megawonszdziewienc: Nie umiem w rysunek techniczny, ale wyglada ...

źródło: comment_1616588506G9GzSFC6NGZWccsKgZWQy1.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Rafalski45: hm, no wg tego, co podesłał @ksiak, to nie mam obowiązku robienia wentylacji w każdym pomieszczeniu. Chciałem zrobić, bo wiem, że kilka lat temu był jakiś problem z wilgocią. Najwyżej zostawię tak jak jest i będę liczył na to, że wentylacja w pomieszczeniach obok załatwi sprawę.
  • Odpowiedz