Wpis z mikrobloga

@aga7898: @Konkol:
Zależy. Jak jadę do lasu albo na przełaj to wolę treki. W SPD zdarzało mi się zaliczać glebe bo nie wypialem sie na czas przed korzeniem. Do miasta tez bym bral treki (czy cokolwiek ze sztywna podeszwą i bieżnikiem wcinającym się w pedał). Na płaskie przeloty SPD.
@aga7898: Co rozumiesz przez buty trekkingowe? Ile zamierzasz jechać rowerem, a ile chodzić? W jakim terenie chodzisz? Za mało informacji.
Chodzisz stosunkowo mało: buty SPD do MTB, ewentualnie zwykłe buty z możliwością podpięcia bloków
Chodzisz dużo i jest to główna aktywność: niskie buty trekkingowe / podejściówki.
@aga7898: Buty MTB są spoko, ale jednak nie wyobrażam sobie przejścia w nich kilku kilometrów jednym ciągiem. Jak masz pod ręką Decathlon, to warto się przejść, przymierzyć i popatrzeć, bo na ogół mają tam wszystkie typy butów. Przy dużej przewadze chodzenia ja bym brał jakieś buty podejściowe. Mi akurat zdarza się jeździć w Salewach MTN Trainer (niskich i stosunkowo drogich) i jest bardzo fajnie. Z tańszych i bardziej ludzkich opcji mogą
@aga7898: SPD na rower to podstawa, choć wiem że wiele osób przeraża jazda w takich butach. Obojętnie jakie, aby miały twardą podeszwę. Możesz też kupić buty SPD MTB czy SPD z płaską podeszwą i porostu nie przykręcać bloków, jeździć na zwykłych pedałach ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Buty trekkingowe czy lepiej zwykłe sportowe?


@aga7898: Jeżeli nie SPD to zdecydowanie trekkingi z dobrą, dosyć grubą i sztywną podeszwą (tak żeby nie uginała się pod naciskiem na pedał) z dobrym bieżnikiem. Coś z serii Adidas Terrex jest czy lekkie Salomony (mam i robię w nich spore trasy jesień/zima), mam też buty pod SPD - Shimano SH-ME701 i są spoko, wiadomo niezbyt wygodne żeby iść w nich kilka km, ale trochę
@dybligliniaczek:

Dużo zależy od trasy jakimi się jeździe, jeżeli jest dużo podpórek i łażenia z rowerem to jednak dużo wygodniejsze są trekkingi i platformy.


Eeee tam, normalnie jeździsz i się wypinasz co 500m w mieście, to nic trudnego.
Chodzić także się da w SPD MTB, co prawda łatwiej na miękkim podłożu ze względu na sztywność podeszwy, ale normalnie możesz wchodzić po schodach, spacerować.
Problem z chodzeniem zaczyna się przy SPD z