Wpis z mikrobloga

@u8t3io3p Nie jest najgorzej. Powiedziałbym, że jak na polskie warunki jest świetnie. Przejazd w miarę równy bez uskoków i epickich zafalowań, może nie oznaczony, ale droga wygląda na jakiś wjazd do parkingu podziemnego, albo zwykłego parkingu. Słupki są na środku i po bokach w dosyć dużej odległości (mam u siebie kwiatki, gdzie pedały przechodzą na centymetry, albo człowiek zawiesza się kierownicą między słupami znaków). Pomijam kwestie bezpieczeństwa, bo raczej nie chciałbym upaść
@u8t3io3p No tak. Nowy biurowiec, pewnie dostali taki warunek od miasta na etapie planowania, więc jest i można te 100 metrów doliczyć do liczby wybudowanych ścieżek rowerowych, żeby chwalić się tym przy kolejnych wyborach. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Urbanistyka w tym kraju, to pojęcie zupełnie obce, logika i rozsądek z resztą też.
@sargento: moze inaczej, drogi rowerowe, dla osob, co jezdza szybciej niz 20km/h sa niiebezpiecznie, dla osoby co jedzie raz na miesiac drogi rowerowe jak najbardziej sa bezpieczniejsze
@u8t3io3p: nie. DDR powstają tylko i wyłącznie po to, by wygonić rowerzystów z jezdni. I na każdym przejeździe rowerowym sprzątnie cię koleś w paseratti skręcający w prawo, który ma w dupie to, że tamtędy jedziesz 20 km/h i że masz pierwszeństwo.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@u8t3io3p: bo po ścieżkach jeżdżą teraz hulainogi, elektryczne deskorolki, monocykle, elektryczne rowery mogące się rozpędzić 50km/h, a posiadające zwykle tanie hamulce, dostawcy jedzenia, często pochodzący z krajów gdzie nie ma takiej infrastruktury i nie za bardzo znaja zasady poruszania się po nich, a dodatkowo ciągle się gapią w telefon na kierownicy zamiast na drogę.
Do tego piesi, wyprowadzacze psów, pijacy... itd itp.
Więc aktualnie na ulicy jest o wiele bezpiecznej
@Cementoasfalto: ja to wiem, nie trzeba mi tego tlumaczyc ( ͡° ͜ʖ ͡°), juz to pisalem wiele razy, ze bardziej boje sie innych rowerzystow niz kierowcow, oczywiscie spotkalem tez porzadnych rowerzystow, jak i kierowcow co jedynie co prowadzic to zdalnie sterowany samochod

po prostu chcialem pokazac piekna infrastrukture sciezek rowerowych