Wpis z mikrobloga

@Dru_Gru Elegancko!
Lubię Twoje wpisy, w końcu ktoś kto nie poleca filtra zewnętrznego do 60 litrowego roślinnego akwarium XD Tylko odpowiedni biotop gdzie taka filtracja, a nawet nadfiltracja jest wskazana, przy okazji pamiętasz, że filtr zewnętrzny nigdy nie robi filtracji mechanicznej i trzeba dołożyć porządny filtr mechaniczny.
No i Matrix, a nie jakaś gówniana ceramika w niezmierzonych ilościach zapychających filtry XD
Bardzo dobrze kurde ten :D

A tak ogólnie, mierzyłeś parametry? Jakie
w końcu ktoś kto nie poleca filtra zewnętrznego do 60 litrowego roślinnego akwarium XD T


@Kriegor: Mirek, nie rozumiem XD tu siedzi HW - 303a

filtr zewnętrzny nigdy nie robi filtracji mechanicznej i trzeba dołożyć porządny filtr mechaniczny.


ale tu jest w środku mechanik, Aquael circulator 1500 i średnio porowata gąbka

24h po wpuszczeniu ryb zrobiłem testy, NH3 nieznacznie podskoczyło, ale dramatu nie ma raczej
KH/GH jutro zmierze, dzisiaj czasowo się
Pobierz D.....u - > w końcu ktoś kto nie poleca filtra zewnętrznego do 60 litrowego roślinneg...
źródło: comment_1616613783Wvwq9aRA8yV59GTfrIB9MD.jpg
@Dru_Gru No wiem xd czytałem Twoje wpisy, o to mi chodzi właśnie, że filtracja jest odpowiednia szczególnie w Twoim biotopie.
Tak się śmieje tylko z tutejszych rad, polecających filtry zewnętrzne w roślinnych małych baniakach.

No tragedii nie ma, ale pamiętaj, że przy wysokim pH amoniak jest bardzo groźny.
Musisz to kontrolować na bieżąco i podmiany, bo nie wiadomo w jakim stanie jest Twoja filtracja biologiczna.
Dopiero co wpuściłeś ryby to to wszystko