Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 930
Ale miałem dzisiaj ciśnienie #!$%@?ć się. Już nawet do sklepu jechałem, ale udało mi się to powstrzymać. Nie piję 12 dzień już i jest ciężko. Nie śpię w nocy tylko w dzień i ogólnie kaszana. Ale nie poddam się ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
#alkoholizm
  • 80
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Kaczqn: na mnie alko działa tak, że z introwertyka staję się ekstrawertykiem. Więc nie zamula mnie, wręcz przeciwnie. Lubię się #!$%@?ć. Wiem że nie umrę, ale to ciągła walka.
  • Odpowiedz
@Andrut_japko
Trzymam kciuki! Dasz rade. Wypelnij pustke po czasie jaki soedzales na picie alko. Ja osobiscie np. rower polecam (zwiedzasz okolice, zyskujesz na formie, wieczorem lepiej spisz) ale co kto lubi byle niewrocilbys do starych nawykow. Jakby chcialo Ci sie po krotce napisac jak wygladal twoj alkonalog, kiedy sie zaczal, ile lat trwal i w ktorym momencie zdales sobie sprawe, ze to juz jest problem - to chetnie poczytalbym ku przestrodze.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@AntiAdzik: zacząłem pić względnie późno w przeciwieństwie do moich rówieśników bo tak chyba jak miałem ze 17 lat. Na początku niewinnie. Kilka piwek co weekend. (Plus zioło) W wieku chyba 18 lat przyjechałem do Niemiec do pracy i było fajnie co 3 dni sobie wypić kilka piw. Z roku na rok tolerancja się zwiększała i póki miałem pracę było cudownie. (Wielu ludzi nie widzi problemu bo mają pracę, dom, rodzinę
  • Odpowiedz
@Andrut_japko: tu też zależy jaką terapię masz na myśli. Bo wielu zamyka się w jakichś gówno ośrodkach, albo wie tylko o istnieniu AA, z którymi łączy się program 12 kroków. Ale to wielu odrzuca, bo zachowują się jak sekta i czasem wymagają na siłę przestrzegania zasad jakby się obawiali, że zmiana spowoduje nawrót. Jak dla mnie podstawa to psychoterapia indywidualna i grupowa (też z terapeutą, żadne AA).
  • Odpowiedz
@Andrut_japko jak będziesz chciał pogadać albo coś to pisz śmiało. Nie piłem dużo ale co dzień z 3 piwa do filmu -> przytyłem 20kg. Od paru dni ćwiczę i nie pije wcale :-)
  • Odpowiedz