Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem pierwsza wizytę u psychoterapeutki. Jak mam być szczery to mam dosyć ambiwalentne odczucia. Przez 98 procent czasu to ja mówiłem. Moze nastawiałem się na coś innego, czy to wygląda w ten sposób na każdej wizycie? Czy cała ta terapia ma mi samemu przez to gadanie uświadomić w czym jest problem i znaleźć rozwiązanie czy może dostanę jakieś wskazówki i metody jak zmienić to co mnie trapi?
#depresja #przegryw
  • 71
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@kolusik: Mhm. A mimo wszystko chodzisz do szarlatana i słuchasz go, jak świnia grzmotów. Pieprzysz godzinami trzy po trzy, a psycholog na końcu powie "mhm", albo "jak się z tym czujesz?".
Super :>
  • Odpowiedz
za to z twoich komentarzy widzę ze terapie widziales chyba tylko na filmach bo tam rzeczywiście tak ukazuje się terapie
  • Odpowiedz
Odniosę się również do twojego komentarza, ze ludzie potrafią chodzić i ”50lat na terapie” tak potrafią BO CHCĄ i nie wszystkim chodzi o zmianę i poprawę jakości życia. Ludzie chodzą na terapie bo chcą rozmawiać o swoim życiu, ale niekoniecznie chcą coś zmienić czy maja jakieś realne problemy w funkcjonowaniu
  • Odpowiedz
@Siwcu: najlepsze są efekty jak masz terapię i leki, więc pójdź jeszcze do psychiatry. No i jak później wyjdzie na terapi jakieś konkretne zaburzenie to będziesz mógł sobie u psychiatry leki pod to dobrać. I najważniejsze zawsze wszystko konsultuj z tymi dwoma lekarzami.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@Xts7: Leki wcale nie są takie dobre. Ssri czy neuroleptyki odcinają Cię od uczuć z ktorymi trzeba pracować. W wielu jednak sytuacjach są niezbędne by ruszyć na przód.
  • Odpowiedz
@Siwcu: pierwsze spotkania tak wyglądają, przecież najpierw psychoterapeuta musi Cię poznać, u mnie pierwsze trzy spotkania takie były. Jednak nie licz że od psychologa usłyszysz złote rady co masz zrobić, żeby było lepiej. On Cię tylko nakieruje, ale to ty sam masz nad tym pracować i sam dochodzić do pewnych wniosków. To zawsze Ty będziesz głównie mówił, bo to przecież ty się chcesz naprawić, psycholog będzie tylko podpowiadał, ale nigdy
  • Odpowiedz
@Siwcu: nie wiem jak wygląda psychoterapia, ale rozmowa u psychologa w większości wygląda podobnie. Specjalista jest moderatorem, pyta - słucha, nakierowuje rozmowę ku problemom.
  • Odpowiedz