Wpis z mikrobloga

Dzisiaj miałem pierwsza wizytę u psychoterapeutki. Jak mam być szczery to mam dosyć ambiwalentne odczucia. Przez 98 procent czasu to ja mówiłem. Moze nastawiałem się na coś innego, czy to wygląda w ten sposób na każdej wizycie? Czy cała ta terapia ma mi samemu przez to gadanie uświadomić w czym jest problem i znaleźć rozwiązanie czy może dostanę jakieś wskazówki i metody jak zmienić to co mnie trapi?
#depresja #przegryw
  • 71
  • Odpowiedz
@evilonep: Dla mnie sam fakt, że mamy lawinowy wysyp psychologów i psychoterapeutów, a ilość "chorych" nie maleje, tylko ich przybywa, jest dobitnym dowodem na to, że to szarlataństwo.
  • Odpowiedz
@dzapanisko: człowieku przecież ty nie masz zielonego pojęcia czym jest psychoterapia. Zanim ”otworzysz buzie” w tym temacie, może wcześniej dowiedz się o czym ty w ogóle piszesz
  • Odpowiedz
@kolusik: Wiem czym jest, pieprzeniem o niczym i brodzeniem w kółko w szambie. Zamiast szukać z niego wyjścia, to rozkładają na czynniki pierwsze szambo i to roztrząsają aż do porzygu.
  • Odpowiedz
są różne nurty psychoterapii, op jest prawdopodobnie w takim, w którym głównie on mówi, nie terapeuta. Nie każdemu taki nurt odpowiada, wiec należy powiedzieć o tym swojemu terapeucie i dostosować terapie pod siebie tyle
  • Odpowiedz
@dzapanisko: chodzisz tam, najlepiej żeby op zrobił sobie „plan” tego co chce zmienić na zasadzie: mam problem z agresja, chce załagodzić ten problem i rozmawia o tym z terapeutom i tak krok po kroku rozwiązuje problemy i nie chodzi 50lat a rok/dwa
  • Odpowiedz
@kolusik: Ty to masz niezły ściek w głowie, że walisz 3 posty, jeden pod drugim. Równie dobrze możesz iść do egzorcysty albo spowiedzi, podobny efekt.
Będą plany układać przez 50 lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Moge i 10 nic ci do tegojaka firme wypowiedzi stosuje. Masz się skupić na treści. Zanim zaczniesz demotywować ludzi, którzy serio chcą coś zmienić i podejmują próby (a w tym przypadku op uderzył chyba w najlepsza możliwa formę pomocy dla siebie) poczytaj na temat na który się wypowiadasz
  • Odpowiedz
Masz zerowa wiedzę na temat psychoterapii, powielasz bzdury, którymi zwykle posługują się starzy ludzie jeszcze głównie janusze
  • Odpowiedz
@kolusik: Czytałem i nawet wielu psychiatrów (prawdziwych lekarzy), ma wątpliwości co do skuteczności psychoterapii. Równie dobrze może iść do księdza się poradzić.
Planiści się znaleźli.
  • Odpowiedz
a czy psycholog komukolwiek mówi jak ma ktoś myśleć? otóż nie, ale tego nie wiesz bo w zasadzie nic nie wiesz na ten temat
  • Odpowiedz