Wpis z mikrobloga

#mieszkanie #remontujzwykopem #warszawa #budowlanka

Mirki, nk wszelkie protipy na urządzenie i wyposażenie od 0 nowego mieszkania 2-pokojowego (48m). Mała łazienka ( 5,20 m2), kuchnia otwarta z salonem (5,77m2), reszta to 2 pokoje i przedpokój. Balkon prawie 10m, 4 piętro w nowo wybudowanym wieżowcu. Planuję standard dość wysoki, ale bez wydawania milionów monet, #bitcoin jeszcze nie urus tak mocno XD

Gdzie znaleźć dobrych fachowców, na co zwrócić uwagę przy odbiorze mieszkania (już za parę dni), jakiej marki sprzętu unikać lub co brać.
  • 8
@AtalantaChiny: zaplanuj sobie rozmieszczenie punktów swietlnych i wwszystkich gniazdek zanim zaczniesz robić cokolwiek :) pomyśl na przykład o instalacji pod głośniki z kina domowego zeby potem nie myslec jak położyć kable zeby nie było ich widać :P ofc jezeli ci to potrzebne.
Zwróć uwagę na grubość plytek i paneli tak by po polozeniu razem z klejami czy podkladem byly na jednej wysokości bez żadnych uskoków. Pod panele polecam korek bo można kupic różnej grubości
Planuję standard dość wysoki, ale bez wydawania milionów monet


@AtalantaChiny: Życzę powodzenia... Ale raczej niemiło się zdziwisz. Remonty są bardzo drogie - zwłaszcza, jak zatrudniasz ekipy, zamiast robić samemu i to w Warszawie...

By mieć standard "dość wysoki" to trzeba na mieszkanie 50m2 około 100k wydać (licząc już że wszystkimi meblami, AGD itd.).
@AtalantaChiny: Myślę, że w takim razie powinno wystarczyć :)

Niestety nie poradzę, skąd wziąć dobrych fachowców, bo moi byli #!$%@? i zalali mi mieszkanie :/ Polecam wykupić ubezpieczenie mieszkania. Ja wykupiłam kilka miesięcy po remoncie, a nadal uratowało mi tyłek... Za wypasione zapłaciłam 500 zł (polisa na rok), a ubezpieczyciel zwrócił mi koszty naprawy wycenione na 8k, więc naprawdę warto.

Ogólnie według mnie warto też skorzystać z usług architekta... Ale powinien