Wpis z mikrobloga

Czasami lubię poprzeglądać mieszkania na sprzedaż w #warszawa (czasem żeby sobie pofantazjować o własnym mieszkaniu, ale zazwyczaj żeby mieć osadzoną w sobie świadomość, że nie zarobię na nie nigdy - chyba że założę sobie pętlę 30letniego kredytu), no i dziś zobaczyłam prawdziwy hit.

"Kawalerka" (czy to w ogole legalne nazywać 15 m² kawalerką?) za prawie 25 tysięcy za metr. Moge tylko powiedzieć na to



NiktNigdyNikomuNicNigdzieNie - Czasami lubię poprzeglądać mieszkania na sprzedaż w #W...

źródło: comment_16164183801GQPeO9TJN0xdrx4QcZYDP.jpg

Pobierz
  • 43
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

termin kawalerka raczej nie odnosi się do metrażu mieszkania, więc wygląda to na prawidłowe użycie.


@6th_Sense: Coś co ma 15m2 nie jest nawet mieszkaniem w świetle prawa, więc tak, metraż ma znaczenie
  • Odpowiedz
@NiktNigdyNikomuNicNigdzieNie:

Ja pierd...!! 25 tys za metr, żeby jeszcze tę wiochę oglądać!?
Ten socrealistyczny sznyt!?
Wytłumaczcie mi, proszę jak wam się to składa w tych głowach? Czy oprócz tych wschodnich wsi, to nic innego nie widzieliście i dlatego warszafka wydaje wam się taka piękna i z klasą? To wypizdowie z urbanistyką aleksandrowską okraszoną socrealizmem i wielką kupą nasraną przez Stalina.
A no tak, zapomniałem o tym mitycznym mordorze- nowoczesna tandeta poprzetykana
  • Odpowiedz
@6th_Sense: Tak, natomiast wcześniej zdaje się, że to wymaganie było jeszcze bardziej niekorzystnie sformułowane, bo zakładało, że jedno pomieszczenie musi mieć min.16m2? Coś takiego. Jeśli się mylę, to niech ktoś mnie poprawi.
  • Odpowiedz
@6th_Sense:

Do chwili nowelizacji przepisów w mieszkaniu budynku wielorodzinnego co najmniej jeden pokój musiał mieć powierzchnię nie mniejszą niż 16 m2, przy czym szerokość w świetle ścian pomieszczeń powinna była wynosić co najmniej:


2,2 m - dla pokoju sypialnego przewidzianego dla jednej osoby;

2,7 m - dla pokoju sypialnego przewidzianego dla
  • Odpowiedz
co z tego jak w takiej norze będziesz miał problem, żeby swoje rzeczy pomieścić nie mówiąc o zaproszeniu znajomych xD


@allesisthelal: z tymi rzeczami to bzdura totalna xD a ze znajomymi się na mieście widuję. w moim wieku >30 większość już dzieciata jest, więc nie zapraszam gówniaków do domu.
  • Odpowiedz