Wpis z mikrobloga

Podczas medytacji ciągle powtarzając Mantrę AUM w pewnym momencie tak jakby mnie uziemiło cale ciało i nagle w brzuchu albo poniżej poczułem gorąco rozchodzące sie na cale ciało.
Slyszalem tez podczas śpiewania AUM drugi glos jakby kobiecy ktory śpiewał ze mna na raz.
Troche sie zlękłem ale od tamtego momentu jestem jakby w innym stanie swiadomosci
Tak jak wczesniej mialem natłok myśli tak teraz jest całkowita cisza. Tak jakbym byl w głębokiej medytacji caly czas.
Co sie wydarzyło to ja nie wiem.
Ktos obeznany powie co sie stało?
#medytacja #religia #pytanie #heheszki #buddyzm
  • 8
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Mykmyk22: Medytujący mają czasami takie pozytywne doświadczenia, nie jest to nic nadzwyczajnego. Najprawdopodobniej za kilka dni Twój umysł powróci do stanu bazowego ale życzę Ci aby ten stan trwał cały czas.

Znam to uczucie przyjemnego ciepła w brzuchu ale żeby ono się rozchodziło już nie. To się rozchodziło we wszystkich kierunkach równocześnie czy jakimiś ścieżkami?
Wychodzi na to że aktywowałeś to co na Wschodzie nazywają prana, lung, qi, chi, ki.

Mam
hipnagogi


@Mykmyk22: mistrz Seung Sahn pisał o tym w Kompasie Zen. To są przeszkody w medytacji bo zabierają twoją uwagę. Możesz mieć takie stany i bardzo przyjemne i bardzo nieprzyjemne. To tylko subiektywne odczucia, nie ma w tym nic transcendentalnego. Też to przeżywałem, po prostu trzeba zauważyć i dać temu odejść tak jak wszystkim innym myślom i uczuciom w trakcie medytacji.
Możesz czuć ciepło, zimno, mieć uczucie spadnia, szczęscia, latania. Tego