Wpis z mikrobloga

#bekazlewactwa #dem #dem3000 #kuce #4konserwy #konfederacja #streamable #simp #cuckold #blackpill #gonciarz #gargamel #szarpankizzyciem
Ta tematyka...
Przykre, w co może popaść człowiek, jak spotka jakąś lewicową ideologię. :/

Przypominam, że Dem niedawno nagrał film, w którym wyśmiewał poziom samobójstw mężczyzn mówiąc, że rozwiązaniem byłoby jakby stali się "mniej męscy". () ()
milymirek - #bekazlewactwa #dem #dem3000 #kuce #4konserwy #konfederacja #streamable #...
  • 68
@milymirek: Też mam tę książkę. Na razie przeczytałem tylko jeden dział, który był mi potrzebny do dyskusji i generalnie nie miałem zastrzeżeń. Zwykły przegląd dopasowania społeczeństwa do potrzeb kobiet, dużo odniesień do badań, statystyk i opinii różnych instytucji, kilka wskazań autorki na problematyczne miejsca.
@CreativePL: Posłuchałem tego czytania Dema, i podobało mi się. Nie wszystko - wiadomo - ale bardzo dużo sensownych uwag wniosków i mechanizmów.
To ten film, z którego zrobiłem wycinek: https://www.youtube.com/watch?v=ZZZmXYhN7a8

Nie nazwał bym tego seksizmem, bo to bardziej ogólne zjawisko oraz dużo widać, że problem wynika z mniej przebijających się kobiet. To są typowe cechy kobiet, raczej wynikające z hormonów itp.
Jeśli niektóre eksperymenty i rozwiązania tam podane są prawdziwe, oznacza
@milymirek: Czytałeś w ogóle tę książkę? Jest masa realnych przykładów z gigantyczną ilością linków i źródeł informacji. Dobre czytadło - nie ma w niej agresji wobec mężczyzn, a raczej pomysły na to jak można zmienić świat na lepszy przez np. gromadzenie odpowiednich danych, czy projektowanie rzeczy tak, by były odpowiednie także dla kobiet, bo różnią się one psycho i fizjologicznie.

Przypominam, że Dem niedawno nagrał film, w którym wyśmiewał poziom samobójstw
nazywając innego gościa kukoldem


@ziumbalapl: To tylko tag. () nie żadne nazywanie. Gargamelem ani goncairzem też go nie nazywam przez to że dałem ich tagi. :P
Pasują one ogólnie do tej narracji.

pałasz niechęcią do jakiegoś faceta


@ziumbalapl: Ja lubię dema, gonciarza, gargamela, zdvpy, paczesia, podsiadło, wojewódzkiego - cały atlas "cuckoldów"(z takiej jednej grafiki). Oczywiście nie ze względu na te zachowania/poglądy, tylko wcześniejsze pozytywy. Tylko paciorka
No i znowu niekonsekwencja lewicy - krzewienie stereotypów, jeśli są wygodne dla ideologii. A ogólnie to niby że "walka ze stereotypami". xD


@milymirek: Jakich stereotypów? Mówienie o tym, że stereotypy istnieją i są szkodliwe to nie jest ich krzewienie, tylko krytyka. Jakiej lewicy? Nie jestem lewakiem.

To jest właśnie krzywdzące, że taka fałszywa moim zdaniem teza jest odpowiedzią na cały szeroki problem z samobójstwami mężczyzn, i to właśnie krytykuję.


No to
Jakich stereotypów? Mówienie o tym, że stereotypy istnieją i są szkodliwe to nie jest ich krzewienie, tylko krytyka. Jakiej lewicy? Nie jestem lewakiem.


@ziumbalapl: Tutaj nie mówiłeś że ten stereotyp jest szkodliwy, tylko posłużyłeś/ście się nim jak normalnym określeniem. Mówiłeś że szkodliwa jest ta toksyczność, a nie to słowo-stereotyp.

Jakiej lewicy? Nie jestem lewakiem.


@ziumbalapl: Ok. Czyli to ogólna uwaga, bo też lewica tego i innych stereotypów faktycznie używa.

No
Można kogoś nieświadomie "dyskryminować" czyli "prześladować ze względu na coś"?


@milymirek: Jasne, że tak. Robisz jakiś projekt i nie bierzesz pod uwagę kilku rzeczy z przyczyn niezależnych - i to nie jest tak, że ktoś kogoś dyskryminuje, to po prostu obecnie zbudowany "system" (gdzie domyślny człowiek to mężczyzna i jest dostosowany głównie do nich) jest dyskryminujacy i warto to zmienić.

ale przecież masz wtedy świadomość, że robisz komuś krzywdę i że
nie bierzesz pod uwagę kilku rzeczy z przyczyn niezależnych


@ziumbalapl: Ale seksizm to z definicji jest właśnie "dyskryminować - prześladować ze względu na coś". Jak to nie jest cecha-płeć to to nie seksizm/dyskryminacja. Więc nie ma tutaj "seksizmu nieumyślnego" tylko te inne przyczyny, nie płeć.
Daj dobry przykład na to, bo nie wygląda to sensownie.

jest dostosowany głównie do nich


@ziumbalapl: To raczej rzecz praktyczna, bo jak powiedzmy na magazynie
Ale seksizm to z definicji jest właśnie "dyskryminować - prześladować ze względu na coś". Jak to nie jest cecha-płeć to to nie seksizm/dyskryminacja. Więc nie ma tutaj "seksizmu nieumyślnego" tylko te inne przyczyny, nie płeć.


@milymirek: No to zmień słowo "seksizm" na inne bardziej odpowiednie i problem rozwiązany - ja mam w dupie przekomarzanki na temat semantyki.

To raczej rzecz praktyczna, bo jak powiedzmy na magazynie robią prawie wyłącznie mężczyźni, to
No to zmień słowo "seksizm" na inne bardziej odpowiednie i problem rozwiązany - ja mam w dupie przekomarzanki na temat semantyki.


@ziumbalapl: Ja zamienię, a książka nadal będzie jak byk miała "analiza seksistowskiego świata w którym żyjemy". :DD

Podałeś przykład w którym podział jest uzasadniony - chodzi o zupełnie inne rzeczy takie jak np. projektowanie miast i dostosowywanie do podróżujących częściej pieszo kobiet (czy sprawniejsze odśnieżanie chodników), tworzenie urządzeń dostosowanych do
Ja zamienię, a książka nadal będzie jak byk miała "analiza seksistowskiego świata w którym żyjemy". :DD


@milymirek: Nie wierzę, że Ty to piszesz naprawdę xD Przecież książka jest w 100% pisana bez oskarżycielskiego tonu. Ale Ty przecież nie czytałeś, więc pewnie wiesz lepiej.

Losowo - narzędzia. Jak zrobisz bardziej pod kobiety, to większość użytkowników powie "niewygodne" i przerzuci się na produkt konkurencji.


A gdyby tak, uwaga, dostosować je do obu płci,
Nie wierzę, że Ty to piszesz naprawdę xD Przecież książka jest w 100% pisana bez oskarżycielskiego tonu. Ale Ty przecież nie czytałeś, więc pewnie wiesz lepiej.


@ziumbalapl: Wcześniej pisałeś że "w większości nie zarzuca seksizmu", teraz że "w 100%" jest bez tego...
I tak - co za różnica czy oskarżycielski czy nie, jak jest doszukiwanie się że to jest ze względu na płeć a nie konkretne cechy?
A Dem czyta to
@ziumbalapl: No ja ci przedstawiłem pogłębione argumenty.
Bo nie masz argumentów. Tak też można zakończyć rozmowę - brak argumentów.
Można wtedy przyznać rację rozmówcy albo napisać protokół niezgody - jak wolisz.
No ja ci przedstawiłem pogłębione argumenty.


@milymirek: Przedstawiłeś jedynie to, że nie wiesz o czym jest książka

One nie są "niewidzialne", tylko w jakichś branżach optymalniej jest przygotować stanowiska tak a nie inaczej, itp.


Problem w tym, że lepiej sprawdziłyby się propozycje przedstawione właśnie w książce - tam właściwie każdy argument jest poparty danymi, bibliografia jest strasznie długa.

Ogólnie myślenie stereotypowe to też jest pewna optymalizacja, bardzo zgrubna, ale jest i
I ma oczywiście rację, to biali byli u władzy i podtrzymywali konserwatywne role społeczne, nie było miejsc dla kobiet i mniejszości w życiu społecznym.


@ziumbalapl: Oooo paaanie, z kim jo godom? xDDDD
Ale do ostatniej chwili ukrywałeś swoje #!$%@?, mimo że ci wymskło się nieraz. xD
@milymirek: Jakie sp**rdolenie?
- Czy kiedyś praktycznie nie przejmowano sie prawami i problemami mniejszości? Tak.
- Czy kobiety mają prawa wyborcze od stosunkowo niedawna? Jasne.
- Czy kobiety siedziały w domach przez konserwatywny podział na role ze względu na płeć? Oczywiście - kobiety, które odbiegały od "standardu" były uważane za dziwaczki (np. Lynetta Putnam), albo trafiały do więzienia za noszenie spodni (Luisa Capetillo)

Gdzie widzisz nieprawidłowość? Jesteś niespełna rozumu? xd