Wpis z mikrobloga

Zacznę od tego, że jestem skrajnie uzależniony od słodyczy i fastfoodów, nie mogę bez nich wytrzymać dłużej niż 1-2 tygodnie... Ostatnio wpadłem na pomysł, aby zamiast całkowitej eliminacji fastfoodów wprowadzić ich zamienniki (np. jakaś zdrowsza wersja ciasta do pizzy), zobaczymy co z tego wyjdzie. Generalnie już zwątpiłem po latach walki w to, że kiedyś mi się uda osiągnąć wynik poniżej 100kg. Najwięcej kilogramów w życiu miałem parę lat temu i było to ponad 140 przy wzroście 190cm. Przy okazji zostawię tutaj moje pomiary żeby pokazać jak wygląda moja walka z otyłością. Ostatnio zaliczyłem mocną porażkę.
#zagrubo2021 #dieta #odzywianie #odchudzanie
Eissseiw - Zacznę od tego, że jestem skrajnie uzależniony od słodyczy i fastfoodów, n...

źródło: comment_1616260109Fxk9A9fZIiaVtacR7MigX8.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@Eissseiw: Te zamienniki nie mają wcale aż tyle mniej kalorii żeby to robiło oszałamiającą różnicę. Nie możesz po prostu dalej jeść to co lubisz, ale trzymać się limitu? Ja jestem na diecie obecnie, a właśnie wszamałam McWrapa, po prostu go sobie wliczyłam w mój limit kalorii i zjem mniej na kolację.
  • Odpowiedz
@Eissseiw: jeśli ci sie mieści do makro i kalorii - to po prostu jedz. Bez samoumartwiania się i biczowania za bebzon.

Tylko kupuj/zamawiaj mniejsze porcje - nigdy na zapas.

Jeśli wiesz że jesteś uzależniony i odetniesz się zupełnie - to cug po tym jak się raz złamiesz, może być ostry.
  • Odpowiedz
@Eissseiw: coś poza pizzą z fastfoodów lubisz? Sam jadam gyrosa 2-3x tygodniowo, ale sam robię to wiem co jem. Za zwykłą pizzą nie tęsknię a też lubiłem podjeść, czasami robię ale z kalafiora/brokuła ciasto do niej.
Pytanie jest takie czy ty chcesz kontrolować co jesz, czy jedzenie ma cię kontrolować.
  • Odpowiedz
@MegaZU0: Z fastfoodów to w sumie uwielbiam wszystko, najbardziej pizzę/kebaby. Przez ostatni rok wyrobiłem sobie nawyk liczenia kalorii i gdy widzę ile zjadam to dostaje efekt takiego wiadra zimnej wody wylanej na głowę. Kiedyś potrafiłem zjeść 6000-8500 i nawet więcej kalorii dziennie, teraz osiągniecie ponad 4000 na dzień to już u mnie rzadkość i muszę mieć naprawdę zły dzień aby tyle zjeść. Gdybym nie ogarnął się w porę to bym dzisiaj
  • Odpowiedz
@Eissseiw: pewnie masz wahania glukozy, zainteresuj się czystym keto z ograniczeniem kalorii do utrzymania wagi. Ogranicz węglowodany na dwa miesiące i zobacz czy coś się zmieni w nastroju i łaknieniu.
  • Odpowiedz
@Eissseiw: Miałem to samo właśnie ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Problemem nie były same fastfoody, ale to jak duża to była porcja i przy jakim spożyciu kalorycznym pozostałych posiłków. Zamawiając maca o wartości 1.5k kcal o 22, kiedy już przez cały dzień zjadło się te dwa tysiące...A nawet jak zamawiałem wczesnym popołudniem, to wpieprzalem porcję jak dla trzech osób.

Na diecie ich sobie nie odmawiam, ale racjonalizuje spożycie,
  • Odpowiedz