Wpis z mikrobloga

@Tehnikolor: Od kwietnia 2020 praktycznie nie było lokalnych transmisji poza dwoma wypadkami: w grudniu pilot cargo zaraził swoją kochankę, a w styczniu zaraził się jeden z lekarzy zajmujących się importowanymi przypadkami i było kilkanaście lokalnych przypadków ale na szczęście wszystkich już wyłapali i teraz znowu mamy zero lokalnych transmisji ( ͡º ͜ʖ͡º)
@fuji: #!$%@? jak ja ci zazdroszczę. Miałem jechać na pół roku na staż i spóźniłem się 2 tygodnie z załatwianiem - 1 stycznia wprowadzili nowe zasady i nie mogłem dostać pozwolenia. Teraz luzują, studenci już mogą wjeżdżać, ale tylko realizujący pełne studia :(( Uwielbiam ten kraj, byłem już 2 razy
@brednyk: generalnie Azjatki są drobniejsze, więc tak. Szczególnie jak jesteś białym to jesteś dobrym towarem.

Tajwan to Chiny


@brednyk: Tajwan to Tajwan. Powoli się przymierzają aby skończyć zaszłości z Republiką Chińską, bo im to utrudnia działalność międzynarodową, ale oczywiście jest to mocno skomplikowane. Tajwańczycy to Chińczycy Han, ale określają się jako Tajwańczycy (szczególnie widoczna różnica jest wśród młodych).
@fuji: Jak wyglada sytuacja z piciem w miejscu publicznym? Z tego co widzę siedzisz w jakimś parku wiec zakładam, że nie łamiesz prawa


@Shadowglory: zakaz picia na ulicy nie obowiązuje wszędzie, na tzw. upadającym lewackim zachodzie możesz sobie walić piwo gdzie chcesz, a np. w Berlinie to nawet i w tramwaju.