Wpis z mikrobloga

Ostatnio na Twitchu zszokowały mnie liczby, które wykręca T90 i całe AoE2 z grą, która ma ponad 20 lat. Gra przeżywa prawdziwy renesans, bijąc o wiele sławniejsze i nowsze tytuły pod względnem popularności na steamie i oglądalności na Twitchu. Obecnie jesteśmy w trakcie bicia rekordu oglądalności na twitchu, a obecny turniej i zapowiedzenie live eventu, gdzie zostanie pokazane AoE4, pokazuje tylko, że RTSy nie są martwe i potrzeba tylko odpowiedniej gry, która przywróci lata świetlności tego gatunku.

Wszystkich zapraszam na następny mecz na kanale T90, gdzie obecnie rozgrywany jest Hidden Cup 4.
https://www.twitch.tv/t90official

#gry #gaming #twitch #esport #rts #esport
#aoe2
  • 8
@K_Feras_P: dla mnie do wspaniałe móc obserwować jak ta gra się rozwija ostatnio, mimo że prawie w ogóle nie gram w aoe2, a T90 to jedyna osoba jaką regularnie oglądam na Twitchu (już kilka lat). jestem ciekaw jaka będzie oglądalność podczas finału w niedziele, pewnie dojdzie do 70k :)

ostatni mecz był najlepszy póki co!
@K_Feras_P: rekord poprzedniego HC to chyba było 67k albo 57k. pewnie wiesz co T90 zrobi, jak będzie 100k, ale to raczej nierealne tym razem. Nie wiem czy to jakoś realnie oddziałuje na inne RTSy, ale na pewno Microsoft będzie nadal rozwijał AoE dzięki tej popularności. Osobiście chciałbym, żeby pojawiły się nowe twarze w czołówce graczy, w sumie to się dzieje teraz w pewnym stopniu, ale nadal top 10 jest wręcz zabetonowane
@K_Feras_P: 100k = golenie głowy na łyso na streamie XD

no jak dla mnie przez ostatnie 3 lata prawie nic się nie zmieniło w top 10. fajnie, że przez ostatni rok mr Yo kilka razy pokonał Vipera w turniejach. no i drużynówki często są mniej przewidywalne niż 1v1
@K_Feras_P: mam podobne odczucia. AoE 2 HD było spoko, chociaż nie odświeżało gry "aż tak" i nie grałem w dodatki, które były później wypuszczane. Tak samo nie interesowałem się co się dzieje na scenie, bo byłem przekonany, że gra jest martwa. Jakieś streamy i turnieje zacząłem oglądać wraz z wyjściem DE i też byłem zaskoczony, że aż tyle ludzi w to gra i ogląda rozgrywki. A AoE 2 DE to przykład