Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór:-) Od niedawna jestem wlascicielem szczeniaka. Ojciec malucha to owczarek niemiecki, a matka bernenka. Mam pytanie dotyczące żywienia. Czy pedigree junior to odpowiednia karma dla takiego pieska? Aktualnie dostaje około 5-6 saszetek, czasem gotowane mięsko z kurczaka i suchą karmę. Waży 5kg i ma około 8 tygodni. Mam wrażenie że za mało dostaje. Głodomór straszny. Druga sprawa to podgryzanie. Jak nie śpi to głównie podgryza. Zabawki, kapvie, kurtki itp. Wiem, że to jeszcze w zasadzir niemowlak, ale niestety lubi też podgryzać nas. A potrafi całkiem mocno. Niczego się nie boi. Jak mu grożę palcem to szczeka i warczy. Podbija nawet do drugiej suczki, ktora jest starszą terrierką. Ona go toleruje, ale jak podejdzie za blisko to pokazuje mu zęby i warczy. Niestety malec nie za bardzo się tym przejmuje i dopiero jak faktycznie za blisko podejdzie, a tamta warknie to odchodzi. Ale jeszcze ją za to obszczeka. Czy to możliwe, że wyrośnie z niego jakiś agresor? Powinienem coś zrobić, jakoś go probować oduczać, czy on po prostu z tego wyrośnie? Czytałem, że można go potrząsnąć za karczycho,coś na zasadzie tak jakby zrobiła mu matka. Albo zapiszczeć jak szczeniak, kiedy mnie gryzie. Niestety oba sposoby nie działają ¯\_(ツ)_/¯
#psy
  • 21
@MorowePowietrze: taktyk oznacza taktyczny komentarz a służy do tego, ze łatwiej będie mi wrócić do tego wątku jak juz dostaniesz jakieś ciekawe odpowiedzi.
Nie jestem za dobry w temacie ale od razu Ci moge napisać, ze żywienie do poprawy. Z tego co wiem, to pedigree to wywalenia dokosza a reszta to musisz się zdecydować a nie żywić wszystkim po kolei. Polecam też zainteresowanie sie psim przedszkolem i/lub zakup książki na temat
Czy pedigree junior to odpowiednia karma dla takiego pieska?


@MorowePowietrze: pedigree jakiekolwiek nie jest odpowiednią karmą dla żadnego stworzenia
5kg na mix dwóch dużych ras to faktycznie mało, nawet na dwumiesięcznego psa, ale to już sam musisz zaobserwować, ewentualnie dawkować na podstawie tego co podaje producent na opakowaniu karmy, ale karma musi być dobrej jakości, bez względu na to czy sucha czy mokra.

Czy to możliwe, że wyrośnie z niego jakiś
@MorowePowietrze: budżetowo brit będzie całkiem spoko. Na karmach podane są dawki żywieniowe, ale ciężko ocenić stan malucha.
Nie pozwalaj męczyć starszej suki, bo to nic fajnego. Wołaj do siebie, daj jakiegoś konga czy np. karmę w rolkach po papierze (obu psom, idealnie w różnych pomieszczeniach, jeśli nie jesteś pewien jak zareagują).

Generalnie to trzeba poświęcić mu czas, bo to dzieciak ;) Zabawa szarpakiem delikatnie, dawaj wygrywać i dużo chwal :) Plus
@MorowePowietrze: 5 kilo jak na takiego szczeniora brzmi jak trochę mało, chyba że jest młodszy, bo około 8 tygodni to dosyć niekonkretna liczba. Pedigree, wiadomo, ścierwo nieziemskie, ale żywienie to bardziej @matra, ona z niejednej miski karmę jadła, idź za nią, a nie zbłądzisz.

Nie dawaj młodemu zaczepiać starej powyżej jej cierpliwości, jak widzisz, że zaczyna się irytować albo młody jest napastliwy, to interweniuj, zajmij go czymś, naucz go komendy
@matra: Hehe dzięki:-) Poza pewnymi trudnościami, które opisałem to bardzo inteligentny, pojętny i odważny pieseł. Właściwie to on mieszka u moich rodziców na wsi. Z dwoma kotami i terrierką. Będzie miał tu dobrze. To pierwszy duży psiak tutaj.