Wpis z mikrobloga

Dobry wieczór:-) Od niedawna jestem wlascicielem szczeniaka. Ojciec malucha to owczarek niemiecki, a matka bernenka. Mam pytanie dotyczące żywienia. Czy pedigree junior to odpowiednia karma dla takiego pieska? Aktualnie dostaje około 5-6 saszetek, czasem gotowane mięsko z kurczaka i suchą karmę. Waży 5kg i ma około 8 tygodni. Mam wrażenie że za mało dostaje. Głodomór straszny. Druga sprawa to podgryzanie. Jak nie śpi to głównie podgryza. Zabawki, kapvie, kurtki itp. Wiem, że to jeszcze w zasadzir niemowlak, ale niestety lubi też podgryzać nas. A potrafi całkiem mocno. Niczego się nie boi. Jak mu grożę palcem to szczeka i warczy. Podbija nawet do drugiej suczki, ktora jest starszą terrierką. Ona go toleruje, ale jak podejdzie za blisko to pokazuje mu zęby i warczy. Niestety malec nie za bardzo się tym przejmuje i dopiero jak faktycznie za blisko podejdzie, a tamta warknie to odchodzi. Ale jeszcze ją za to obszczeka. Czy to możliwe, że wyrośnie z niego jakiś agresor? Powinienem coś zrobić, jakoś go probować oduczać, czy on po prostu z tego wyrośnie? Czytałem, że można go potrząsnąć za karczycho,coś na zasadzie tak jakby zrobiła mu matka. Albo zapiszczeć jak szczeniak, kiedy mnie gryzie. Niestety oba sposoby nie działają ¯\_(ツ)_/¯
#psy
  • 21
  • Odpowiedz