Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#anonimowemirkowyznania

Hej mirki, z racji że jest dużo mirasów, którzy pracują w ten sposób, to warto spytać. W skrócie: praca zdalna jako konsultant IT/marketing dla zagranicznej firmy z UE. Zapłata w EUR raz w miesiącu. Kompletnie nie wiem, jak to zrobić od strony podatkowej/technicznej. Czy najlepszą opcją byłaby umowa na dzieło? Czy będę musiał założyć konto walutowe w banku? Czy lepiej, żeby przewalutowywało na PLN? Powiedzmy, że przychodzi przelew w EUR i co dalej? Będę musiał jakoś odkładać na podatek? Nigdy nie byłem w takiej sytuacji. Jak wy się rozliczacie? Dzięki!

#programowanie #it #pracazdalna #internet #marketing #prawo #podatki

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #605374e52f2b84000aacc25a
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: LeVentLeCri
Doceń mój czas włożony w projekt i przekaż darowiznę
  • 4
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: nie panikuj to normajna rzecz i każdemu się zdarza. Po kolei:

umowa na dzieło


Działalność i VAT UE. W niektórych krajach na umowie cywilnoprawnej będą musieli odprowadzić dodatkowo podatek u siebie a PIT i tak musiałbyś zapłacić.

konto walutowe

Nie musisza ale chcesz, za odbiór innej waluty niż jest konto bank życzy sobie sutą prowizję a potem stosuje kiepski kurs. Są kantory internetowe, można wypłacić w gotówce a i jest
  • Odpowiedz