Wpis z mikrobloga

Czy dalej sie oplaca emigrowac na wyspy? Mysle chyba bardziej o Irlandii (chyba, ze sa lepsze kierunki). Po prostu zalezy mi na kierunku gdzie angielski bedzie glownym jezykiem (inaczej chetnie udalbym sie do DE). Czy brexit mocno jest odczuwalny i w ogole daje mozliwosc dalej dobrego zycia dla emigranta? Nie szukam socjalu, IT here.


#emigracja #uk
  • 22
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: jak narazie brexit mi tylko pomogl. Zadnych negatywnych skutkow narazie nie odczulem. Nie mowie ze ich nie ma, pewnie jak bym sie zajmowal handlem to bym mowil co innego.
Jak dla ciebie to zmienilo sie to ze potrzebujesz wize jesli chcesz podjac prace w UK, ale jak masz studja + doswiadczenie i do tego znajdziesz prace przed przylotem, to nie bedziesz mial problemu uzyskac 70 punktow potrzebnych do jej uzyskania.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@czuczupikczu: zamkniete knajpy i sklepy nie spożywcze, maseczki w transporcie i zamkniętych pomieszczeniach. Od 12 Kwietnia otwierają się sklepy i knajpy ale usiąść będzie można jedynie na zewnątrz.
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: otwarte sa sklepy z zywnoscia, budowlane i takie ogolnie domowe.
Maseczki tylko w sklepie.
Zachecaja do cwiczen na dworzu, chodzenie, rower, bieganie itp.
Spotykac sie mozna teraz tylko z jedna osoba z poza domu. Ale ma sie to zmienic na wiecej.

Raz nie moglem z zona wejsc do sklepu :/ ale nie bylo zakazu tylko tablica ze nie powinienem, i facet przy wejsciu mi powiedzial zebym tego nie robil bo
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: jezeli IT to pewnie dobrze zarabiasz. Przy podobnych zarobkach w PL mozesz miec lepszy standard zycia (oczywiscie to uogolnienie i nie wyczerpuje wszystkich przypadkow).
  • Odpowiedz
@czuczupikczu: Ja zauważyłem ze jest drożej w sklepach, zazwyczaj wydaje Ok stówki tyg na żarcie a teraz 2 tyg z rzędu ponad 150
Poleciało, ale nie wiem co o ile podrożało bo w sumie nie patrzę na ceny
  • Odpowiedz