Wpis z mikrobloga

@Emes91: Nie zrozumiałem, nie zauważyłem, że przyczepiłeś się do konkretnego, króciutkiego komentarza , gdzie ktoś drastycznie upraszczając napisał "jesteśmy ludźmi od rozwoju układu nerwowego (...)" i że stąd ta uszczypliwa uwaga "dorosły człowiek też się rozwija, to można abortować".

Co do odczuwania bodźców to wyśmiałeś jako takie branie tego pod uwagę.

Teraz zaś piszesz o upraszczaniu złożonych kwestii i oceniasz stan wiedzy medycznej na te tematy jako niewielki.

Ogólnie to
  • Odpowiedz
W znaczeniu wartościującym zdecydowanie nie jest


@BartoszBarSeba: czyli nie jest aksjomatem ¯\_(ツ)_/¯

Nic nie mieszam, po prostu tłumaczę dlaczego ktoś kto uważa że życie/człowiek zaczyna się wraz z poczęciem nie może zaakceptować legalnej aborcji na żądanie. Tym bardziej w czasach szeroko dostępnej antykoncepcji.
  • Odpowiedz
@TheSilentEnigma: jestem pod wrażeniem, że wziąłeś to na poważnie (ʘʘ) dla mnie granica leży tam gdzie rodzi się świadomość takiej istoty. Z jednym masz racje, jestem w stanie zrobić dowolnego fikołka logicznego dla kliku plusików na stronie ze śmiesznymi obrazkami

@okrim: taki żart który był follow upem do wcześniejszej wypowiedzi mirka, ale fajnie przeczytać dokładną definicję
  • Odpowiedz
@texas-holdem: bardzo ciekawy, merytoryczny komentarz. Dzięki za napisanie.
Szkoda, że jak zwykle tak mało plusów, ale ludzi pewnie przeraża przeczytanie więcej niż 2-3 linijek tekstu.
  • Odpowiedz
w aborcji nie chodzi o swoje ciało tylko o ciało osoby która nie może bronić się i krzyknąć nie.

Mam nadzieje, że pomogłem


@ImInLoveWithTheCoco: Tak to jest, jak się kieruje mitami i wierzeniami, a nie nauką. Jak można nazywać osobą płód do 12 tygodnia ciąży, który nic nie czuje i nie jest w stanie w żaden sposób funkcjonować samodzielnie? Aborcja w takiej sytuacji nie jest żadnym dylematem moralnym. Jest to
  • Odpowiedz
Jak można nazywać osobą płód do 12 tygodnia


@bircov: To jakaś magiczna granica kiedy powstaje człowiek? 12 tygodni to płód, a 12 tygodni i 1 godzina to już człowiek? Wierzycie w takie same bajki jak katolicy myślący że jakiś duch święty wchodzi do człowieka przy chrzcie.
  • Odpowiedz
@Pivoo: To jest po prostu bezpieczna granica. Tak na prawdę płód nic nie czuje spokojnie nawet do połowy ciąży, ale do 12 tygodnia najłatwiej jest przeprowadzić aborcję. Potem jest to droższe, trudniejsze i niesie większe ryzyko dla kobiety.
  • Odpowiedz
Zwolennicy aborcji definiują pojęcie "osoby", która musi posiadać świadomość itp., a przecież definicja człowieka jest ogólniejsza i płód się w niej mieści.

Używanie pojęcia "osoby" jest tutaj bezzasadne.


@milymirek: Co to za bełkot?

Jest jakieś tam pojęcie osoby, ale definicja człowiek jest ogólniejsza, więc używanie osoby jest bezzasadne?
  • Odpowiedz
To jakaś magiczna granica kiedy powstaje człowiek? (...)


@Pivoo: Nie ma takiej.
Ale aborcyjna gównoburza jest silnie związana z prawodawstwem.
Na potrzeby którego trzeba wyznaczyć jakąś umowną granicę. Analogicznie jak z pełnoletniością - nie stajemy się nagle dojrzali w dniu osiemnastych urodzin.
  • Odpowiedz
Jest jakieś tam pojęcie osoby, ale definicja człowiek jest ogólniejsza, więc używanie osoby jest bezzasadne?


@BartoszBarSeba: Prawo do ochrony życia jest dane człowiekowi i nauka jednoznacznie mówi że człowiek zaczyna się od momentu wykonywania się odrębnego programu genetycznego i całej tej maszynerii biologicznej/komórkowej/genetycznej, i to jest w zasadzie koniec tematu.

A zwolennicy aborcji udają, że rozmawia się o "osobie" czyli człowieku już świadomym i z szeregiem innych cech, z spośród
  • Odpowiedz
@milymirek:

Prawo do ochrony życia jest dane człowiekowi i nauka jednoznacznie mówi że człowiek zaczyna się od momentu wykonywania się odrębnego programu genetycznego i całej tej maszynerii biologicznej/komórkowej/genetycznej, i to jest w zasadzie koniec tematu.

Żadne prawo do życia z tego obiektywnie nie wynika.

A zwolennicy aborcji udają, że rozmawia się o "osobie" czyli człowieku już świadomym i z szeregiem innych cech, z spośród których nie każde posiada nawet
  • Odpowiedz