Wpis z mikrobloga

@koostosh:
btw. czy jeżeli powód wnosi o wydanie nakazu zapłaty (albo o jego utrzymanie po wniesieniu sprzeciwu), ale nie wnosi o zasądzenie dochodzonej kwoty po złożeniu sprzeciwu to czy powód chce by sąd (po złożeniu sprzeciwu) orzekał co do roszczenia? Czy jednak nie? Jakby się uprzeć to ja takiego wniosku nie widzę. Powód chce nakazu, a skoro nakazu nie ma to nie wnosi o rozstrzygnięcie co do roszczenia ( ͡°
@eaxene: to i tak lepiej niż pełnomocnik jednego z funduszy sekurytyzacyjnych który nawet na etapie składania apelacji nie zorientował się że przedłożył dowody (i jednocześnie ksero z EPU) z kompletnie innej sprawy xD
@eaxene: No bez przesady. W pozwie wnosisz o zasądzenie kwoty >nakazem zapłaty<, po sprzeciwie sprawa trafia na tryb zwykły gdzie podtrzymujesz żądanie >zasądzenia<, także już bez takich :)
@eaxene: mam tak samo, jestem ciekaw co sąd z tym zrobi bo w odpowiedzi na sprzeciw wniósł o utrzymanie nakazu w mocy, więc w sumie nie ma żądania, ale pewnie oleje, stwierdzi że wniosek o nakaz z pozwu jest równoznaczny z żądaniem zasądzenia i nara