Wpis z mikrobloga

@tomaszek1161: osobiscie kiedys sledzilem jego recki bo byly mimo wszystko dobre, jego poglady tez nie byly mi obce i nie mialem z tym problemu do niedawna kiedy zaczal sie dosyc mocno radykalizowac. Sam nie jestem ani na lewo ani na prawo, irytuje mnie kazda skrajna opcja i czulem ze idac ta droga cos #!$%@? i to kwestia czasu. Ostatnia akcja z wpisami tylko potwierdzila, ze mialem nosa ( ͡° ͜
@przemu321: ogolnie jego porownanie inglorious bastards obok filmu historycznego jest rownie smieszne, przeciez ten film nie traktuje sie powaznie i absolutnie nie jest filmem historycznym a filmem obsadzonym w realiach II WŚ i jej scenerii/wydarzen a to spora roznica. Tak tylko dodam bo przetwarzam to powoli i wzglednie neutralnie ale po prostu nie dam rady, to jest taki belkot u niego ze ja #!$%@?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@slozubn: Jak dziś dyskutowałem z @lakukaracza_, to mi powiedział, że nie rozumiem tego, bo mam za małe IQ i ogólnie to postmodernizm (widzę, że sobie przytulili nowe słówko i będą się nim bronić) i on pozwala na wymyślanie takich głupot i ogólnie #!$%@? mi do tego, bo jestem za głupi i i tak nie zrozumiem. Nie przyjął w ogóle, że istnieje coś takiego jak polityczna poprawność.

Ja ogólnie mam bekę,
@Del: tak jak @przemu321: powiedzial, mozna byloby w ramach takich zabiegow w filmach historycznych obsadzic role chocby Stalina czarnym aktorem (a nie czekaj, to by chyba przeszlo bo na Zachodzie jednak wizerunek komunizmu i tego co robil Stalin jest pozytywny jako ze nigdy tak jak my nie musielismy sie mierzyc z jego #!$%@? konsekwencjami rządów). O czarnym Hitlerze ktory od razu zrobilby gownoburze o "rasizm" nie wspominajac.

Moze serio jestem
@slozubn: Tak jak mówiłem wcześniej, tak powiem jeszcze raz:

POWINNO BYĆ JAK NAJWIĘCEJ CZARNOSKÓRYCH AKTORÓW w każdej formie kina, ponieważ dla wielu osób widok czarnoskórego aktora dalej jest nienaturalny. Powinno się tak dużo ich wrzucać, aż wątpliwości będą miały tylko ultra-prawicowe spierdoksy.

To nie jest w ogóle problem. Problemem jest whitewashing i dominacja białych w kulturze, która wynika z rasizmu w USA (i nie tylko).
@johny-kalesonny: stary, nie mam z tym problemu. Mam tylko problem ze w filmach kreujacych sie na historyczne i trzymajacych sie faktow w imie ideologii fakty sa naginane i tym samym psuje sie immersje.

Nie mam problemu z np. czarnymi w netflixowym Wiedzminie, ba - uwazam ze gownoburze w tym aspekcie zrobili gracze ktorzy przywykli do "slowianskosci" tworu CD Projektu a serial poszedl z kolei w inna strone gdzie Sapkowski nie protestowal
@slozubn: Ale w przypadku ustawiania czarnych w rolach białych postaci historycznych to de facto nie jest problem. Za to whitewashing to zupełnie inna historia.

W idealnym świecie nikomu nie powinna drgnąć powieka, jeżeli aktor ma inny kolor skóry niż ten przyjmowany przez widza. W rzeczywistym świecie brakuje reprezentacji nie-białych aktorów i widz nie jest do tego przyzwyczajony.
@johny-kalesonny:

W idealnym świecie nikomu nie powinna drgnąć powieka, jeżeli aktor ma inny kolor skóry niż ten przyjmowany przez widza


What? Rownie dobrze mozna powiedziec ze scenografia, kostiumy ect rowniez nie gra roli, w filmie wiktorianskim uzyc wspolczesnych ubiorow a w filmie o sredniowieczu umuundurowania z II WS i wszystko bedzie gralo bo zmieniamy przyzwyczajenia widza sprzed tego ¯\_(ツ)_/¯
What? Rownie dobrze mozna powiedziec ze scenografia, kostiumy ect rowniez nie gra roli, w filmie wiktorianskim uzyc wspolczesnych ubiorow a w filmie o sredniowieczu umuundurowania z II WS i wszystko bedzie gralo bo zmieniamy przyzwyczajenia widza sprzed tego ¯_(ツ)_/¯


@slozubn: Tak właśnie można powiedzieć. To jest co najwyżej koncepcja reżysera i to wszystko, żadna ideologia, żadna jakaś "polityczna poprawność". Nikomu nie powinno pękać dupsko z tego powodu, oprócz wyrażenia zdziwienia, że
@johny-kalesonny: wiesz, hejtu by nie bylo jakby to byly luzne adaptacje i wizje rezysera bo ma do tego prawo, to jego piaskownica.

Od filmu historycznego albo takiego ktory mocny nacisk kladzie jednak na realizm otaczajacego swiata wymagam rzetelnosci od scenografii po pasujacych do swoich rol aktorow. Czarnych nazistow nie bylo duzo, wiekszosc to byli Niemcy i Austriacy, biali. Wiec wymagam by w rolach szeregowych soldatow wlasnie bialych obsadzic, w afryce afrykanskie
wiesz, hejtu by nie bylo jakby to byly luzne adaptacje i wizje rezysera bo ma do tego prawo, to jego piaskownica.


@slozubn: Ale to ZAWSZE jest luźna adaptacja i wizja reżysera. W filmach historycznych nie używa się zwykle oryginalnych języków, oryginalnych fryzur, oryginalnych zbroi - często są przekłamania, fikcyjne postaci i historie. W rzeczywistości nie istnieje film, który opisujesz.
@johny-kalesonny: chyba Apocalypto jest przykladem takiego filmu o ktorym pisalem, fakt ma pewne "poprawki" aby jednak nadawal sie do medium ale opiera sie mocno na badaniach ale wedlug Wiki:

Film opiera się na tekście Popol Vuh oraz przekazach hiszpańskich misjonarzy[potrzebny przypis], jak również antropologów, takich jak René Girard[1][2]. Jest to pełna krwi historia ukazująca życie cywilizacji Majów, ich polowania, wojny plemienne czy składanie krwawych ofiar z ludzi. Postacie z filmu grane
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@slozubn: Od @lakukaracza_ byś usłyszał, że to nie film historyczny, tylko bazujący na historycznym, i że to postmodernizm i dlatego mogą zrobić czarnego Stalina, bo w tej konwencji to ok. I jak przykład podał mi Inglorious Bastards i pożar kina, a w konsekwencji śmierć Hitlera.

@johny-kalesonny:

Pierwszy aktor:

He is of Spanish, Tlaxcaltec, Apache, Comanche, Pueblo, Ute, Métis, Sephardi Jewish, and Moorish descent


Drugi aktor:

Born in Belton, Texas, Rudy Youngblood grew up with two younger sisters; they were supported by their mother who is of Comanche descent, as their biological father (who is of Yaqui and Mexican descent)


Trzeci:

Dobra, tu rzeczywiscie nie ma wzmianki o pochodzeniu ale szybki googiel i widac latynowskie geny wiec