Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki potrzebuje pomocy w znalezieniu karty graficznej. Sytuacja wygląda tak, że niedawno z urzędu pracy założyłem jdg z dofinansowaniem i że kompa do firmy już miałem porządnego, chciałem zrobić upgrade karty do rtx 3090. I tutaj pojawia się problem bo mam jeszcze około miesiąca z hakiem na zakup karty graficznej w budżecie około 9k ale na żadnej stronie nie ma tych kart i nawet nie chcą przyjmować zamówień na pro formę, a na alledrogo cena zaczyna się od 12k co jest zdecydowanie poza moim zasięgiem. Jeśli znalazł by się jakiś miras lub mirabelki którzy byliby w stanie jakoś pomóc dać namiar do kogoś kto sprzedaje i może wystawić fakturę na sprzedaż takiej bądź innej karty graficznej na pewno się odwdzięczę #komputery #xkom #morele #kartygraficzne #pcmasterrace #nvidia #amd #intel i może nawet zrobię jakieś #rozdajo czegoś za ok 50-100zl może być książka jakiś trunek albo coś z pysznepl
  • 21
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Android
  • 0
@kilo_wody_pod_stopa zdaje sobie sprawę jaka jest sytuacja ale 4 miesiące temu jak pisałem wniosek nie pomyślał bym, ze będzie aż taka tragedia na rynku a to wszystko spowodowane komputerowym piniondzem. Tu zakazany meme z atomowa jaszczurka monke i Bonk doge
  • Odpowiedz
@KornKid: szkoda, że nie napisałeś 4 miesiące temu, to byśmy przytrzymali jedną dla Ciebie. Obawiam się, że obecnie będziesz musiał zrewidować swoje oczekiwania.
Może po prostu kup RTX 3070 nieco taniej? Bo nawet 3080 bardzo ciężko znaleźć.

Jak rozumiem musi być mocna nvidia?
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@majk3l teraz mam 2070 8gb a w mojej pracy zdecydowanie nie jest to za dużo. Jestem architektem i robię wizualizacje a do tego potrzebuje mocy obliczeniowej bo i blender i V-Ray żre ile mu się da akurat w tym przypadku czas = pieniądz
  • Odpowiedz
@KornKid: racja, przy czym samo GPU w 3070 jest mocniejsze niż w 2080Ti.

Plus jest taki, że 2070 też sprzedaż w dość dobrych pieniądzach. Zamierzasz sprzedać?

Blender to rozumiem, że Nvidia, ale paradoksalnie obecnie znacznie łatwiej zakupić GPU od AMD - czy to 6800XT 16GB czy nawet 6900XT. Pewnie też w budżecie byś się
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@majk3l mój młodszy brat akurat składał komputer więc skapnie mu w spadku za tyle za ile kupiłem bo jie używałem jej póki co jakoś intensywnie poza graniem więc jest jak nowa co do reszty podzespołów to mam R9 3950x i 64 GB RAM jedynie na karcie przyoszczędziłem podczas składania z zamiarem właśnie wymiany na lepszy model przy zakładaniu działalności
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
W sumie nie widzę przeszkód bo tak cze siak muszę coś zakupic, wiadomo wolał bym zaczekać na 3090 ale jak nie będzie na nią żadnych widoków to pewnie się zdecyduje na 3070 może nawet x2 jeśli doskładam trochę szmalcu ewentualnie się zapożyczę bez procentowo u rodziców
  • Odpowiedz