Wpis z mikrobloga

Ale mnie to zirytowało. Czasami wchodzę na TikToka i zauważyłam, że zrobiła się moda na self-care, i ja nie mam nic przeciwko! Przeciwnie, uważam, że to bardzo spoko inicjatywa, bo to nie jest jakaś zatajona prawda, że ludzie mało samym sobie poświęcają uwagi, ale...
Wyświetlił mi się ten filmik i według mnie, to już nie jest spoko.
Mamy zielonowłosą, bogatą Julkę, która stwierdziła, że osiągnęła już tyle w życiu, że zacznie pouczać innych ludzi.
Prawdopodobnie jeszcze nigdy nie pracowała, wszystko zapewniają jej rodzice, mało się przykłada do nauki, chodzi na imprezy i biega po polach i lasach by nagrać wyzwolonego TikToka. Julka jest na tyle oderwana od rzeczywistości, że stwierdza, że swoje wygodne życie zawdzięcza tylko sobie, bo ona stosuje projekcje, a inni nie.
Ona zrozumiała czym jest życie, 7 miliardów ludzi nie dotarło do wiedzy, którą ona posiadła, bo to przecież wcale nie jest tak, że ktoś musi skasować jej produkty, ktoś musi uszyć jej ubrania, w których później ona sobie będzie robić zdjęcia, ktoś musi umyć po niej kibel w szkole. Dla mnie serio, takie filmiki są tak bardzo nie na miejscu...Później słuchają tej prawdy objawionej dzieci (widziałam komentarz jak jakaś dziewczynka napisała, że to prawda, bo ona sobie w głowie powiedziała, że chce kurczaka na obiad i później mama zrobiła kurczaka xD!) i później zderzają się z rzeczywistością, że świat jest inny, że tak średnio jest sprawiedliwy i że jednak ta nauka i praca jest potrzebna dla ludzi. I że życie to nie tylko podróże i swawola, ale też rutyna, która jest jak najbardziej OKEJ.
#logikarozowychpaskow #rozowepaski ale też #logikaniebieskichpaskow #niebieskiepaski
kaborecik - Ale mnie to zirytowało. Czasami wchodzę na TikToka i zauważyłam, że zrobi...
  • 11
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@kaborecik: dlatego też się tak szybko radykalizują, kiedy tylko dociera do nich rzeczywistość, głównie obrywa się facetom, którzy jak widzą maszkare nie spełniają wszystkich zachcianek jak kuk tatuś.