Wpis z mikrobloga

@Xianist: ja #!$%@?, 608 godzin raka daje łącznie niewiele mniej niż fizyka, chemia, biologia i infa razem wzięte.
Komuś taki stan rzeczy jest na rękę jak widać, produkcja resortowych tumanów trwa w najlepsze.
  • Odpowiedz
warunkiem do oddania głosu mogłaby być zdana matura + obowiązkowy WOS.


@kezioezio: dlatego, że powstałaby kasta ludzi z maturą, a wszyscy bez matury byliby 'gorszego sortu' niewolnikami siły roboczej, nikt by się nie liczył z ich potrzebami a z czasem by narzucili im 90% podatku :D
  • Odpowiedz
@zexan: Myślę, że to ryzykowne. W praktyce zaproponowałeś kolejną biurokrację i pole do manipulacji wskaźnikami.

Choćby taki wskaźnik jak "poziom zadowolenia z życia". Jak jest łatwiej nabić 20 zadowolonych obywateli? Stwarzając dobre warunki dla przedsiębiorców czy dając ochłapy ludziom, którzy są niesamodzielni i zadowolą się byle czym?

To już trochę mamy w obecnej Polsce. PiS podniósł zadowolenie z życia wielu biednych ludzi. Ale to pozorny sukces. Zamiast zwiększyć ich samodzielność i
  • Odpowiedz
najwięcej powinno być przedmiotów ścisłych, nie wiem jakim cudem j polski jest na pierwszym miejscu a o religii to już nie wspomnę


@Szolek: sam se łaź na te matmy fizyki i inne gówna
  • Odpowiedz
@Slimshader: Gdzieś Ci uciekła chemia... dodatkowo Polski powinien być na końcu tej listy - powinien być tylko po to, by umieć przekazać i zrozumieć informację. Cała reszta powinna być na rozszerzeniu.
  • Odpowiedz
nie wiem jakim cudem j polski jest na pierwszym miejscu


@Szolek: Nie chce mi się pisać wypracowania ( ͡º ͜ʖ͡º), ale jako umysł ścisły uważam, że to dobrze. Brzmisz jak humaniści narzekający na liczenie delty oraz objętości ostrosłupów na matmie.
  • Odpowiedz
Jak można dać głosować osobie, która nie ma zielonego pojęcia o funkcjonowaniu państwa, a przerasta ją również znajomość jakiegokolwiek języka, czytania ze zrozumieniem, czy podstawowa matematyka?


@kezioezio: Każdy zasługuje na prawo do wyboru swojego reprezentanta w rządzie, niezależnie od inteligencji czy jej braku.
  • Odpowiedz
najwięcej powinno być przedmiotów ścisłych, nie wiem jakim cudem j polski jest na pierwszym miejscu


@Szolek: Zajęcia z języka polskiego są równie ważne jak zajęcia z przedmiotów ścisłych. Przedmioty ścisłe uczą, jak działa otaczający nas świat od strony "technicznej": matematyka uczy rozwiązywania problemów, fizyka pokazuje, dlaczego pewne rzeczy się dzieją a inne nie, podobnie jak chemia. Biologia zagląda ogólnie pojętemu życiu pod maskę i tłumaczy mechanizmy, które nim kierują. A język
  • Odpowiedz
@Xianist: to zestawienie jest idiotyczne, nie można planu 1-klasisty porównywać z 6-8-klasisty. co mają 7-latki WoSu się uczyć, bo widzę takie wnioski w komentarzach xD
  • Odpowiedz
WOS 76 XD WOS powinien być obowiązkowym przedmiotem na maturze, Change My Mind. W ogóle, to zastanawiam się, dlaczego nikt nie wpadł na to, żeby zrobić coś w stylu demokracji ateńskiej i zezwolić na głosowanie w wyborach tylko określonym ludziom. Ja uważam, że sprawiedliwym warunkiem do oddania głosu mogłaby być zdana matura + obowiązkowy WOS. Wtedy to byłby prawdziwy egzamin dojrzałości obywatelskiej, który po prostu odsiałby największy margines. Jak można dać głosować
  • Odpowiedz
@kezioezio: mam ten sam pogląd i jawnie mówię o nim już od dawna wśród przyjaciół i znajomych. Dlaczego nie wprowadzono takiego rozwiązania? Powody są dwa. Pierwszy to ciężar decyzyjny ustalenia takiego limitu i wykluczenia części społeczeństwa z grona wyborców (cześć społeczeństwa nie ogarnie nawet prostych zasad i straci prawa wyborcze, co według mnie tak btw byłoby plusem). Drugi problem - żadna rządząca partia, która ma większość tego nie zrobi bo w
  • Odpowiedz